کدخبر: ۱۰۲۲

مسعود کرباسیان پس از استیضاح؛

مسعود کرباسیان پس از پایان جلسه استیضاح خود در صفحه اینستاگرامش نوشت که نمایندگان مردم هم دغدغه مند و جدی پیگیر برخی مطالبات بودند که البته برخی از آنها خارج از اختیارات وزیراقتصاد بود، ولی سعی کردم در مقام یک عضو کابینه بازگوکننده حقایق باشم.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا،  در صفحه اینستاگرامی کرباسیان آمده است: پیش از جلسه خود را برای صحبت در مورد ۱۷ محور استیضاح آماده کرده بودم و پیش بینی هم می شد که اظهارنظرها تا حدود وسیعی به موضوعات خارج از این سوالات کشیده شود و نمایندگان پاسخ به موضوعاتی را بخواهند که لازمه فهم آن نه مطالعه یک گزارش آماری که درک چندین دهه مدیریت اقتصادی کشور است.

با این وجود امیدوارم در نتیجه جلسه امروز و پیش از دیدار با رئیس جمهوری آنان در جریان برخی اتفاقات مهم و عملکردهای شاخص قرار گرفته باشند.

در جلسه امروز توضیح دادم که سال ۱۳۹۶ به حق یکی از دوره‌های درخشان اقتصاد ایران تلقی می شد و طبیعی بود که دشمنانی مانند امریکا و مخالفان منطقه ای بخواهند طعم شرین رشد، تورم تک رقمی، مبارزه جدی با فساد و کاهش نسبی بیکاری را با آسیب هایی که در فصل بهار وارد کردند به کام مردم و کشور تلخ کنند. تنها امیدوارم در قضاوت هایمان آنچه طی چهار ماه رخ داده را به چهل سال تعمیم ندهیم و در حق مدیران زحمتکشی که اکنون در جمع ما نیستند، جفا نکنیم.

البته در جلسه امروز نکاتی مطرح شد که ترجیح دادم به جهت رعایت اخلاق و پرهیز از حاشیه سازی با سکوت از مقابل آن عبور کنم. به عنوان یک شهروند این حق را برای خود محفوظ دارم که در فرصتی دیگر و از طریق روال قانونی آن را پیگیری کنم. خوشحالم که امروز و در این استیضاح من و همکارانم نهایت ادب، اخلاق و احترام را رعایت کردیم.

نمایندگان مجلس در جمع بندی صلاح دیدند سکان اداره وزارت اقتصاد از این پس در اختیار مدیر دیگری باشد. چهار دهه از عمر خدمتم به کشور می گذرد و تحولات و اتفاقات بسیاری را دیده و درک کرده ام و می دانم در این دوره زمانی آنچه اهمیت فوق العاده ای دارد «حفظ وحدت» است.

دولت و مجلس امروز می توانند با انتخابی متناسب با نیازهای کشور به حفظ و گسترش اتحاد ملی کمک کنند و قطعا اگر هم صدایی و همدلی در میان تمام ارکان نظام تصمیم گیری و اجرایی برقرار باشد، هم توطئه بیرونی خنثی می‌شود هم سوء استفادهای سودجویان داخلی به دربسته می خورد و هم کاستی‌های مدیریتی قابل جبران است.

صمیمانه از همکارانم در وزارت اقتصاد سپاسگزارم که یکسال سختگیری هایم را تحمل کردند و امکان حرکت در مسیر برنامه ها را پیش آوردند.

امیدوارم اقتصاد ایران با حضور نیروهای متعهد، متخصص و سالم به جایگاه مورد انتظار مردم برسد. از خداوند برای تمام خدمتگذاران کشور آرزوی سلامت دارم و صمیمانه از همه همکارانم می خواهم که راه مبارزه با فساد، تلاش در جهت بهبود فضای کسب و کار، ایجاد انضباط مالی در خزانه و شفافیت در نظام مالیاتی و گمرکی را تداوم دهند که چشم مردم به عملکرد آنهاست.

همه ما می آییم و می رویم، این ایران است که می ماند.

 

ارسال نظر