کدخبر: ۱۱۸۷

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت تحت تاثیر دو عامل غیرفعال شدن دکل‌های نفتی آمریکا و چشم‌انداز نامناسب بازار نفت پس از تحریم‌های ماه نوامبر علیه ایران، افزایش یافت و بشکه‌ای بیش از 77 دلار معامله شد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت 48 سنت افزایش یافت و هر بشکه به قیمت 77 دلار و 31 سنت به فروش رفت.

به گزارش بیزنس استاندارد کاهش تعداد دکل‌های نفتی آمریکا و نزدیک شدن به تحریم‌های نفتی ایران 2عامل بالا رفتن قیمت نفت در بازارهای جهانی بود.

قیمت نفت وست تگزاس آمریکا امروز افرایش 40 سنتی داشت و هر بشکه از این نوع نفت به قیمت  68 دلار و 15 سنت معامله شد.

قیمت بنزین هم رشد 1.7 دلاری داشت و گالنی 198 دلار و 71 سنت به فروش رفت.

نفت کوره و گازوئیل هم افزایش‌هایی به ترتیب 1 و 8 دلار را تجربه کردند.

به گزارش بیزنس استاندارد امروز قیمت نفت با کاهش تعداد دکل‌های حفاری فعال نفت آمریکا و همچنین انتظار بازار به بدتر شدن شرایط بازارهای نفتی پس از تحریم‌های ایران افزایش یافت.

بیکر هوگز ارائه دهنده خدمات انرژی روز گذشته گزارش داد: شرکت‌های انرژی آمریکا در هفته گذشته دو دکل نفتی خود را از دست دادند و مجموع دکل‌های فعال به 860 رسید.

تعداد دکل‌های نفتی آمریکا پس از بهبود مناسب در سال 2016 با کاهش قیمت نفت روند کاهشی به خود گرفت.

در خارج از آمریکا هم تحریم‌های جدید نفتی علیه ایران که از ماه نوامبر آغاز می‌شود به افزایش قیمت نفت در بازار کمک کرده است. بازار چشم‌انداز مناسبی را پس از تحریم‌های نفتی ایران نمی‌بیند.

امروز هم منابع آگاه اعلام کردند قرار است وزیر انرژی آمریکا صبح امروز با خالد الفالح وزیر انرژی عربستان و روز پنجشنبه هم با الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه دیدار کند.

 

ارسال نظر