کدخبر: ۱۲

کمیسیون اروپا اعلام کرد

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا یکشنبه هفته جاری در مصاحبه با شبکه ITV انگلیس گفته بود وی مشکلات زیادی با اتحادیه اروپا دارد که ممکن است به مسئله بزرگی در تجارت تبدیل شود.

یک سخنگوی کمیسیون اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد اتحادیه اروپا، تجارت را یک بازی مجموع صفر نمی‌بیند و بر این باور است که تجارت می‌تواند و بایستی برد_ برد باشد. وی در ادامه افزود:‌ ما بر این باوریم که تجارت در عین اینکه باید باز و منصفانه باشد، بایستی مطابق با مقررات باشد. اتحادیه اروپا آماده است تا در صورتی که صادرات این منطقه با تدابیر تجاری محدودکننده آمریکا روبرو شود، واکنش فوری و مناسبی در قبال این اقدامات داشته باشد.

واشنگتن هفته گذشته تعرفه ۲۰ درصدی را برای واردات ماشین لباسشویی و تعرفه ۳۰ درصدی را برای واردات قطعات تجهیزات خورشیدی وضع کرد که نخستین محدودیت‌های تجاری یکجانبه تصویب شده از سوی دولت آمریکا در راستای برنامه حمایت گرایی است.

چین و کره جنوبی این تعرفه‌ها را محکوم کردند و سئول قصد دارد به سازمان تجارت جهانی شکایت ببرد.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون اروپا اعلام کرد از اقدام آمریکا تاسف بار است و تردید دارد که این اقدامات مطابق با شرایط سازمان تجارت جهانی باشد و تاثیر آنها بر صادرات اتحادیه اروپا را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت.

 

ارسال نظر