کدخبر: ۱۲۵۴

تاثیر تحریم های امریکا بر بازار جهانی نفت؛

روز دوشنبه، در حالی که سرمایه‌گذاران تمرکز خود را بر تاثیر منفی تحریم‌های ضد آمریکایی ایران معطوف کرده‌اند، قیمت‌های نفت بالا رفت.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از مهر، روز دوشنبه، در حالی که سرمایه‌گذاران تمرکز خود را بر تاثیر منفی تحریم‌های ضد آمریکایی ایران معطوف کرده‌اند، قیمت‌های نفت بالا رفت. این دغدغه در حالی صورت می‌گیرد که عربستان سعودی، روسیه و آمریکا اعلام کرده‌اند می‌توانند تولید نفت خود را با سرعت کافی، برای جبران افت عرضه، بالا ببرند.

ریک پری، وزیر انرژی آمریکا روز جمعه در مصاحبه با رویترز گفت انتظار ندارد با تحریم ایران، هیچ جهشی در قیمت‌ها رخ دهد و سه تولید کننده برتر نفت جهان می‌توانند در ۱۸ ماه آینده تولید نفت خام خود را افزایش دهند.

تا ساعت ۱۵:۱۰ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، ۵۵ سنت نسبت به قیمت بسته شده قبلی، بالا رفت و به ۷۸.۶۴ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، با ۵۸ سنت افزایش به ۶۹.۵۷ دلار رسید.

در ماه‌های اخیر صادرات نفت ایران در حالی کاهش یافت که خریداران آن، شامل هند که دومین خریدار بزرگ نفت این کشور است، از ترس تحریم‌های آمریکا میزان خرید نفت خود را کاهش داده‌اند.

انک آمریکا مریل لینچ، در یادداشت روز دوشنبه خود به مشتریان این بازار گفت: در سه ماه اخیر صادرات نفت ایران ۵۸۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

یکی از مقامات ارشد ایران اعلام کرد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی اوپک را به ابزار دست آمریکا تبدیل کرده‌اند؛ از سوی دیگر تعمیق جنگ تجاری آمریکا-چین بر رشد اقتصادی جهانی و تقاضا برای نفت فشار می‌آورد.

احتمالا امروز، رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، اجرای تعرفه‌های جدیدی را بر ۲۰۰ میلیارد دلار از واردات چین اعلام کند.

همچنین کمیته مشترک فنی اوپک و غیر اوپک هم روز دوشنبه دیدار خواهند کرد تا احتمالا در مورد افزایش تولید آینده هماهنگ شوند.

 

ارسال نظر