کدخبر: ۱۶۱۶

نشست هفتگی اف ای تی اف تا چند روز دیگر در پاریس برگزار خواهد شد و از جمله موارد مورد بحث، پیشرفت صورت گرفته از سوی ایران در حوزه ریسک مرتبط با نظام مالی است.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایبنا، قرا است بیش از ۸۰۰ مقام رسمی از صندوق بین المللی پول، سازمان ملل، بانک جهانی و دیگر سازمان ها و موسسات بین المللی در «هفته اف ای تی اف» در مقر سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در پاریس گرد هم جمع خواهند شد و ۲۰۴ صلاحیت را ارائه خواهند کرد.

در طول این نشست ۶ روزه، این مقامات به بررسی ۱۴۰ سند در حوزه های مهم مالی به منظور حفاظت از یکپارچگی نظام مالی خواهند پرداخت؛ ضمن اینکه به امنیت و ایمنی نظام مالی جهان کمک خواهند کرد.

نشست های هفتگی با اولین نشست عمومی با حضور رییس جمهور آمریکا و ریاست رییس اف ای تی اف و معاون آن «مارشال برینگسلا» برگزار و تا روز نوزدهم اکتبر به پایان خواهد رسید. مقامات شرکت کننده در این نشست بر روی یک دستور جلسه کامل که شامل موارد زیر می شود، کار خواهند کرد.

قانونمند کردن دارایی های مجازی بمنظور کاهش پولشویی و ریسک های فاینانس تروریسم.

استراتژی های مختل کردن فاینانس تروریست و فاینانس داعش، القاعده و دیگر گروه های وابسته به آنها.

بکارگیری یک طرح جدید برای مقابله با افزایش فاینانس ها (مرتبط با تروریسم).

ارزیابی های متقابل بریتانیا و اسرائیل.

اقدامات اعمال شده از سوی اتریش، دانمارک و مالزی.

پیشرفت صورت گرفته توسط ایران و دیگر کشورهایی که ریسک مرتبط با نظام مالی را ارائه کرده اند.

روش های متکی بر ریسک برای بیمه عمر و بخش های اوراق بهادار.

بر پایه این گزارش، اعضای شرکت کننده گزارشاتی را از صندوق بین المللی پول، بانک جهانی، سازمان ملل، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، سازمان امنیت و همکاری اروپا، بانک مرکزی اروپا، انجمن بین المللی ناظرین بیمه و دیگر موسسات دریافت خواهند کرد. 

 

ارسال نظر