کدخبر: ۲۰۵۱

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

وزیر‌صنعت ، ‌معدن ‌‌و ‌تجارت‌ در برنامه زنده گفتگو ویژه خبری مهمترین سیاست های وزارت صمت در حمایت ازتولید ، تنظیم بازار داخلی و توسعه صادرات غیر نفتی را تشریح کرد و گفت:شیوه بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور با حضور تشکل‌های صادراتی بررسی و تمهیداتی در راستای تسهیل این فرایند در نظر گرفته شده است .

به گزارش اقتصادنگار به نقل از شاتا، رضا رحمانی، وزیر‌صنعت، ‌معدن ‌‌و ‌تجارت‌ صادرات را پیشران و موتور توسعه اقتصاد کشور توصیف‌کرد و گفت: ازجمله فرصت‌های تحریم این است که شناخت بیشتری از توانایی‌ها و ظرفیت‌های خود بدست می‌آوریم که توجه به توسعه صادرات یکی از ظرفیت ها به شمار می رود.

به گفته رحمانی مجلس۱۳۰۰میلیاردتومان برای حمایت از واحدهای صادراتی اختصاص داده و ما باید این منابع را در راستای توسعه ‌صادرات غیر نفتی ‌بکار بگیریم.

رحمانی گفت: به هنگام تصدی پست وزارت صنعت، معدن و تجارت قول دادیم تا در زمینه صادرات از صدور بخشنامه‌های پی در پی و جدید خودداری کنیم.

وی افزود: در این راستا موانع پیش روی صادرات را با برگزاری نشست های مشترک با صادرکنندگان بررسی و مشوق هایی نیز برای توسعه صادرات غیر نفتی در نظر گرفته شده است.

رحمانی تاکید کرد: همانطور که در برنامه ها اعلام کردم همه تصمیمات با مشورت تشکل ها و صاحبان صنایع و در قالب اتاق فکر اتخاذ خواهد شد.

رصد ‌و نظارت ‌مستمر برقیمت کالاهای اساسی

وزیر‌صنعت ، معدن ‌و تجارت در ادامه این برنامه خبری با اشاره به سیاست های وزارت صمت در ایجاد تعادل در بازار و جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای استراتژیک گفت: وضعیت موجودی و قیمت کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز مردم به صورت مستمر توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان و دستگاه های نظارتی در سراسر کشور رصد و نظارت می شود.

رحمانی تنظیم بازار داخلی کشور را از مهمترین سیاست های وزارت مطبوع برشمرد و گفت: بیش از ۲میلیون و ۳۰۰هزار بازرسی از واحدهای صنفی و صنعتی کل کشور انجام شده است.

وی ازثبت ۵۳۰هزار انبار در سامانه جامع انبارها خبرداد و افزود: با راه اندازی سامانه های جامع تجارت ، جامع انبارها و... در این وزارت خانه ، علاوه بر شفاف سازی در فرایند ذخیره سازی کالاها و عرضه محصولات در بازار ، احتکار نیز موضوعیت خود را از دست خواهد داد

 

ارسال نظر