کدخبر: ۲۱۳۴

بازار ارزهای رمزنگار در نیتجه کاهش قیمت بازار سهام آمریکا و شوکی ناگهانی سقوطی بزرگ را تجربه کرد و بیت کوین با ۱۴ درصد کاهش قیمت به ۴ هزار و ۷۰۰ دلار رسید.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایبنا، بازار ارزهای رمزنگار با شوکی ناگهانی سقوط کرد و بیت کوین به عنوان محبوبترین و رایج‌ترین ارز رمزنگار غالب بر بازار رمز ارزها از نظر قیمت، حجم معاملات و حجم بازار ۱۴ درصد کاهش قیمت داشته و در این میان ریپل با حدود یک درصد رشد، از جمله رمز ارزهای دارای اهمیت بالا بوده که چراغ سبز داشته است.

در بازار ارزهای رمزنگاری شده بیت کوین کش، اتریوم، مونرو، استلار و لایت کوین نیز با توجه به سهم بازار کمتر و تبعیت از سقوط رمز ارزها و کاهش قیمت بیت کوین، ۷ تا ۴۴ درصد کاهش قیمت داشتند که شوکی ناگهانی را به سرمایه گذاران بازار رمز ارز وارد کرده است و آن را می‌توان هفته سیاه بازار ارزهای رمزنگار عنوان کرد چرا که در طی این هفته ارزش ارزهای رمزنگاری شده به میزانی کاهش یافتند که در طول سال ۲۰۱۸ میلادی بی‌سابقه بوده و در این زمان کارشناسان انتظار داشتند که قیمت بیت کوین به بیشتر از ۱۵ هزار دلار تا پایان سال جاری برسد اما روند قیمت بازار همچنان نزولی است.

ارزش ۱۵۳ میلیارد دلاری بازار رمز ارزها

تحلیل نمودار بازار ارزهای رمزنگار نشان می‌دهد که بعد از شوک ناگهانی به بازار رمز ارزها و سقوط ارزش از ۲۲۰ میلیارد دلار به کمتر از ۲۰۰ میلیارد دلار حالا دوباره شوک ناگهانی به این بازار باعث شده است تا ۱۴ میلیارد ارزش بازار سقوط داشته باشد و ارزش کل بازار به ۱۵۳ میلیارد دلار برسد.

روند نزولی قیمت رمز ارزها انتظار می‌رود تا رسیدن به یک نقطه ثبات ادامه داشته باشد و پس از آن شاهد ثبات یا افزایش آهسته قیمت‌ها و بازگشت به نرخ‌های قبلی خواهیم بود؛ بر همین اساس پیش بینی‌ها حاکی از آن است که بیت کوین که هم اکنون در حدود ۴ هزار و ۷۰۰ دلار قیمت دارد، با حمایت به کانال ۵ هزار دلار بازگردد.

گزارش‌های جهانی نشان می‌دهد که کاهش ارزش بازار سهام آمریکا، و دیگر بازارهای مرسوم سرمایه گذاری در تشدید کاهش قیمت رمز ارزها نقش مهمی داشته است و همین مسئله ریسک موجود در بازار ارزهای رمزنگار را افزایش داده که البته همچنان سودهای کلانی در آن می‌توان کسب کرد.

 

ارسال نظر