کدخبر: ۲۲۵۴

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۲۲ دلار و ۹۷ سنت رسید.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از تسنیم، در حالی که پس از آتش بس آمریکا و چین در جنگ تجاری که موجب افزایش میل سرمایه گذاران به حضور در بازارهای پرریسک شده، ارزش دلار کاهش یافته است، قیمت طلا امروز اندکی افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1222 دلار و 97 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز 0.2 درصد رشد داشت و به 1228 دلار و یک سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، امروز با حدود 0.2 درصد کاهش همراه بود.

پس از آنکه رهبران امریکا و چین در رویارویی تجاری شان به یک آتش بس موقتی دست یافتند، ارزش سهام در بازارهای آسیایی امروز شاهد افزایش بود. چین و آمریکا توافق کرده اند که وضع تعرفه های بیشتر علیه کالاهای یکدیگر را تا 90 روز متوقف کنند.

کاخ سفید گفته، اگر در این 90 روز توافق مشخصی به دست نیاید، تعرفه ها از 10 درصد به 25 درصد افزایش خواهد یافت.

ترزا می، نخست وزیر انگلیس گفته، چند تن از رهبران کشورهای جهان تمایل دارند که پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا با این کشور پیمان های تجاری منعقد کنند. این اظهارات در حالی مطرح شده که طرح وی برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قرار است روز 11 دسامبر در پارلمان به رای گذاشته شود.

پارلمان ایتالیا این هفته رای گیری در مورد بودجه 2019 پر حرف و حدیث این کشور را آغاز می کند.جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا امیدوار است که بتواند به توافقی بر سر بودجه سال 2019 با کمیسیون اروپا دست یابد.

تقاضا برای خرید طلای فیزیکی در هند، که دومین مصرف کننده بزرگ طلای جهان به شمار می رود، این هفته به دلیل تقویت ارزش روپیه افزایش یافت، در حالی که میزان خریدها در سایر بازارهای آسیایی ثابت بود.

 

 

ارسال نظر