کدخبر: ۲۳۵۴

نایب رییس اتاق بازرگانی با اشاره به حضور کارشناسان و اعضای اتاق برای اولین بار در تدوین لایحه بودجه گفت: بودجه سال آینده از جهاتی مانند افزایش شفافیت و ارسال به موقع و سر وقت به مجلس قابل احترام است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایبنا، حسین سلاح ورزی درباره لایحه بودجه سال آینده که روز پنج شنبه ۱۵ آذر تقدیم مجلس شد، اظهار داشت: متعاقب حضور محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه بودجه و معاونین وی در نشست صبحانه کاری اتاق بازرگانی، از نمایندگان اتاق و بخش خصوصی دعوت شد تا در کارگروه های تخصصی چندگانه تدوین لایحه بودجه حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه از سوی اتاق بازرگانی شش تا هفت نفر از اعضا و کارشناسان کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی برای حضور در تدوین لایحه بودجه معرفی شدند، گفت: نمایندگان اتاق بازرگانی و بخش خصوصی در تدوین لایحه بودجه حضور فعالی داشتند ولی نمی توان برآوردی از اعمال خواسته ها و نظرات آنها داشت.

نایب رییس اتاق بازرگانی تصریح کرد نمایندگان بخش خصوصی در تدوین لایحه بودجه در جلسه ای قرار است جمعبندی خود را از حضور در تدوین لایحه بودجه برای اعضای اتاق تشریح کنند. سلاح ورزی تقدیم به موقع و سر وقت لایحه بودجه و افزایش شفافیت در آن را از جمله نکات قابل احترام بودجه سال آینده توصیف کرد.

وی در عین حال افزود: در بودجه اعلام شده که قرار است بار دیگر به تسهیلات فعالان اقتصادی یارانه بدهند که تجربه نشان داده خیلی روش موثر و کارایی برای حل مشکلات و مکانیزم حمایتی نیست.

این فعال اقتصادی همچنین درباره تداوم پرداخت ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی در سال آینده گفت: متاسفانه این موضوع جز مواردی است که باعث خواهد شد تا ما در سال آینده همچنان نظام چند نرخی و تعدد نرخ های ارز را داشته باشیم که تبعات خاص خود را دارد.

 

ارسال نظر