کدخبر: ۲۳۸۴

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: سیاست ها و اقدامات کنترلی بانک مرکزی در حوزه ارز سبب شده تا قیمت ارز در بازار کاهش چشمگیری یابد و امروز (۲۰آذر) دلار به ۱۰هزار و ۵۰۰ تومان سقوط کرد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از خبرآنلاین، محمد کشتی آرای با بیان این مطلب اظهار کرد: از ابتدای هفته قیمت جهانی طلا حداکثر ۲دلار تغییرات داشته و هر اونس به ۱۲۴۸تومان رسیده است.

وی ادامه داد: سیاست های کنترلی بانک مرکزی سبب شد تا نرخ ارز روند نزولی بگیرد و از ۱۱هزار و ۵۰۰ تومان به زیر ۱۱هزار تومان برسد و امروز (۲۰آذر) به ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

وی تصریح کرد: همزمان با کاهش نرخ ارز از روز شنبه قیمت سکه و طلا نیز کاهش چشمگیری داشت به طوری که اوایل هفته قیمت سکه تمام بهار آزادی از ۳میلیون و ۸۶۰هزار تومان ،‌امروز به ۳میلیون و ۶۲۰هزار تومان کاهش یافت.

این فعال بازار سکه و طلا گفت: یعنی به طور میانگین درطول ۴تا۵ روز گذشته قیمت سکه ۲۴۰هزار تومان کاهش یافته است.

وی افزود: نیم سکه بهار آزادی به یک میلیون و ۸۷۰ هزار تومان، ربع سکه به یک میلیون و ۷۰هزار تومان و سکه های یک گرمی نیز با ۲۰هزار تومان کاهش به ۶۳۰هزار تومان رسید.

وی درباره حباب قیمت سکه گفت:‌اکنون قیمت سکه در بازار ۴۲۰هزار تومان حباب دارد.

کشتی آرای درباره قیمت طلای ۱۸عیار عنوان کرد: هر گرم طلای ۱۸عیار در ابتدای هفته ۳۵۰هزار تومان بود که امروز به گرمی ۳۲۲هزار تومان رسید که نشان دهنده کاهش ۲۸هزار تومانی در هر گرم طلا است.

وی درباره مطالب توصیه های مجازی مبنی بر نفروختن طلا به دلیل احتمال گران شدن در هفته های آینده گفت: اگر خریداران واقعا راجع به این توصیه ها اعتماد دارند، ‌به آن عمل کنند. بنده با وجودی که در بازار طلا و سکه فرد فعالی محسوب می شود اصلا نمی توانم پیش بینی دقیقی نسبت به روزهای آینده داشته باشم؛ واقعیت های بازار قیمت ها را تعیین می کند و این مساله قابلیت پیش بینی دقیق ندارد.

وی خاطر نشان کرد: سیاست های بانک مرکزی در روند کاهشی نرخ ارز و همچین کاهش قیمت سکه و طلا تاثیرگذار است و اگر بانک مرکزی به عنوان متولی طلا و ارز توصیه ای می کند حتما باید به آن توجه کرد.

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر بیان کرد: روند کاهش قیمت سکه و طلا سبب شده تا تعداد خریداران در بازار کم شود و به این دلیل نیز فروشنده ها نسبت به فروش دست نگه داشته اند ولی داد و ستدها روال عادی خود را ادامه می دهد.

وی خطاب به مصرف کنندگان و خریداران طلا گفت: به مصرف کنندگان عزیز توصیه می کنم با دقت عمل و مشاوره با افراد خبره نسبت به خرید و فروش سکه و طلا اقدام کنند تا خدای نکرده متضرر نشوند.

وی خاطر نشان کرد: قیمت ها در این بازار قابل پیش بینی نیست به همین دلیل به توصیه های دیگران هم نمی توان اعتماد کرد.

 

 

 

ارسال نظر