کدخبر: ۲۴۲۰

معاون وزیر اقتصاد عملکرد اتاق ضد تحریم این وزارتخانه را تشریح کرد و گفت: در مورد رسوب کالا در گمرک یا عرضه کالاهای مازاد سازمان اموال تملیکی تصمیماتی گرفته شد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایبنا، حسین میرشجاعیان در خصوص عملکرد اتاق ضد تحریم وزارت اقتصاد اظهار داشت: کمیته مقابله با تحریم نه فقط در مجموعه وزارت اقتصاد بلکه در تمامی دستگاه‌های اجرایی شکل گرفته که دبیرخانه آن در شورای عالی امنیت ملی است، در این کمیته هم در مورد روش‌های مقابله با تحریم صحبت و تصمیم گیری می‌شود و هم نیازمندی‌هایی که دستگاه‌ها برای مقابله با تحریم دارند، مطرح می‌شود.

میر شجاعیان با بیان اینکه دبیرخانه چندین ماه است که شکل گرفته و جلسات متعددی برگزار شده است، گفت: در این حوزه در مورد رسوب کالا در گمرک یا عرضه کالاهای مازاد سازمان اموال تملیکی تصمیماتی گرفته شد.

وی ادامه داد: این مصوبات ناظر بر تحریم است و سعی می‌شود که بتوانم این فضا را کنترل کنیم به نظر می‌رسد در مسیر خوبی را حرکت می‌کنیم. برخی مشکلات دستگاه اجرایی که امکان داشته مرتفع شده ولی طبیعی است که طرف مقابل هوشمندانه رفتار می‌کند و ما هم باید هوشمندانه رفتار کنیم به این معنا که او استراتژی خود را تغییر می‌دهد و ما هم متناسب با آن باید خودمان را انطباق بدهیم و بر این اساس‌ راه‌های مقابله با تحریم را می سنجیم که ممکن است در شرایط مختلف تغییر پیدا کند.

 

ارسال نظر