کدخبر: ۲۴۳۵

شاخص بورس از ابتدای سال جاری تاکنون با ۷۱.۷درصد افزایش مواجه شده است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از تسنیم، در هفته‌ای که گذشت حجم معاملات در بورس اوراق بهادار 7811 میلیون سهم و ارزش آن 18755 میلیارد ریال بوده که حجم و ارزش معاملات به‌ترتیب یک و 14 درصد کاهش داشته است.

ارزش بورس اوراق بهادار تهران نیز در پایان معاملات هفته گذشته به عدد 6275420 میلیارد ریال رسید که 0.9 درصد کاهش داشته است.

همچنین صنایع صنعت خودرو و ساخت قطعات بیشترین ارزش معاملات را با 19.2 درصد و بیشترین حجم معاملات را با 29 درصد به خود اختصاص داد.

بر این اساس در یک ماه گذشته صنعت منسوجات با بازدهی 20 درصد در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و در مدت مشابه صنعت استخراج نفت و گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف هم با افت 16.4درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته گذشته به عدد 165352 واحد رسید که 1508 کاهش داشته است.

این در حالی است که از ابتدای سال جاری تا کنون شاخص بورس با 71.7 درصد افزایش و شاخص کل هم‌وزن با 60.6 درصد رشد مواجه شده‌اند.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی در محاسبه بازدهی‌ها نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس عربستان سعودی با رشد 0.1درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس استانبول با افت 4.2درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

 

ارسال نظر