کدخبر: ۲۴۹۳

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید بر اینکه باز هم شاهد روند رو به نزول قیمت ارز خواهیم بود، گفت: برنامه مداری بانک مرکزی حباب نرخ ارز را از بین برد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایبنا، سید مهدی فرشادان با اشاره به روند کاهشی نرخ ارز در بازار، افزود: ترکیدن حباب نرخ ارز به چند عامل مربوط بوده که برنامه مداری بانک مرکزی از مهم ترین آن‌ها است.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، مردم باز هم باید منتظر کاهش نرخ ارز باشند، افزود: خوشبختانه ورود بهنگام بانک مرکزی دست دلالان برای نرخ‌گذاری در بازار ارز را بسته و صرفه اقتصادی را از این بازار سلب کرده است.

وی با تاکید بر اینکه به سمت واقعی شدن نرخ ارز در حرکت هستیم، تصریح کرد: جو روانی ناشی از فعالیت دلالان اکنون خنثی شده و تنها خریداران واقعی ارز در بازار حاضر هستند که این خود نشان از کاهش التهاب قیمتی دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه، تمایل اروپایی‌ها برای مراوده با ایران و راه اندازی اس پی وی(ساز و کار مالی ایران و اروپا) از دیگر دلایل کاهش نرخ دلار در بازار بوده است، افزود: خوشبختانه روند مدیریت بر بازار ارز به گونه ای بوده که خریدوفروش‌های کاذب متوقف شده است.

فرشادان با تاکید بر اینکه، آرامش نسبی بر بازار ارز اکنون حاکم شده است، گفت: خوشبختانه مسدود شدن مسیر دلالی در بازار ارز به ساماندهی نرخ‌ها منجر شد و از این پس باید منتظر سروسامان بازارهای موازی نیز با مدیریت صحیح از سوی دولت باشیم.

 این نماینده مجلس با اشاره به نرخ ارز در بودجه سال ٩٨، افزود: تک نرخی شدن ارز نیز گام دیگر دولت در ساماندهی اقتصادی باید باشد تا شائبه هر نوع مفسده اقتصادی نیز از بین برود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با تعدیل نرخ در بازار ارز به تدریج شاهد ساماندهی اقتصادی و در نتیجه بهبود وضعیت بازار در سایر قسمت‌ها خواهیم بود.

 

ارسال نظر