کدخبر: ۲۵۳۰

به گزارش اقتصادنگار به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه شنبه چهارم دی ماه ۹۷با کاهش ۵۳۳ واحدی به رقم ۱۵۶ هزار و ۹۵۰ واحد رسید و شاخص کل هم ‌وزن با کاهش ۸ واحدی عدد ۲۷هزار و ۱۲ واحد را به نمایش گذاشت. 

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۶واحدی بر روی رقم یک هزار و ۸۲۰ واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی بانک ملت با ۱۲۲واحد، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۸۶ واحد و بانک تجارت با ۷۲ واحد افزایش  بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۱۲۶واحد، ملی صنایع مس ایران با ۱۲۱واحد و پالایش نفت اصفهان با ۹۶ واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند. 

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از ۴۶۲میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۲ میلیارد و ۲۲میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۲۸هزار و ۷۵۹نوبت داد و ستد بود. امروز معاملات سهام در بازار در حالی پرتعداد‌تر از روزهای گذشته بود که همزمان با ارائه لایحه پیشنهادی دولت به مجلس اقبال خریداران سهام در گروه بانک‌ها پررنگ‌تر بود. انتظار برای ارائه پیشنهادهای سازمان بورس مبنی بر معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها باعث شده تا  این روزها گروه بانک‌‌ها در صدر تأثیرپذیرترین گروه‌های بورسی از این پیشنهاد قرار بگیرند.  این در حالی است که بازارگردان‌های حقوقی گروه بانک‌ها ترجیح می‌دهند تا صف خریدهای ایجاد شده در این گروه را با عرضه‌های تدریجی خود بر هم نزنند. در گروه خودرویی‌ها نیز امروز عرضه‌های سنگین حقیقی‌ها به قرمزپوش شدن اغلب نمادهای معاملاتی این گروه انجامید.

 

 

ارسال نظر