کدخبر: ۲۵۵۱

به گزارش اقتصادنگار به نقل از فایننشیال تایمز، مسوول مبارزه با گروه های قاچاق انسان درباره مهاجرت به بریتانیا می گوید: «دشواری های اقتصادی در ایران موجب افزایش تلاش ها برای عبور از کانال با قایق های کوچک شده است زیرا در بریتانیا سیاست بازگرداندن مهاجران وجود ندارد.»

کریس هاگبن، رپیس بخش مبارزه با جرایم سازمان یافته مهاجرتی که تحت آژانس جرائم ملی قرار دارد نیز معتقد است که این مشکل با توجه به وضعیت بریتانیا در قبال ایران که منشا بیشتر این عبورها است، پیچیده شده است.

بریتانیا مهاجرانی را که از ایران به بریتانیا برسند به این کشور بازنمی‌گرداند. ساجد جاوید، وزیر کشور نیز این افزایش را که موجب شده از ابتدای نوامبر بیش از ۲۲۰ مهاجر درصدد عبور از کانال با قایق های کوچک باشند، یک حادثه بزرگ خوانده است. آقای هاگبن می گوید که انتخاب کانال توسط مهاجران در طول زمان متغیر بوده است و در حالی که علت افزایش قایق های کوچک عبوری از ماه اکتبر به این سو مشخص نیست، آژانس جرائم ملی بهترین حدس را مربوط به وخیم شدن اقتصاد ایران می داند.

آقای هاگبن اضافه می کند که ممکن است برخی عوامل و پیش بینی های ضعیف از اقتصاد ایران ترکیب شده باشد تا مهاجران را به طور کلی نسبت به آمدن به اروپا و به طور خاص بریتانیا تشویق کرده باشد.

 

ارسال نظر