کدخبر: ۲۵۵۳

به گزارش اقتصادنگار به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدیبورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه ۹ دی ماه ۹۷با افزایش ۵۳۵واحدی به رقم ۱۶۱هزار و ۳۰۹واحد رسید. اما شاخص کل هم ‌وزن با افزایش ۱۱۰واحدی عدد ۲۷ هزار و ۵۸۴واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های بانک ملت با ۱۱۰واحد و فولاد مبارکه با ۱۰۲واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با ۹۹واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های  ملی صنایع مس ایران با ۸۲ واحد، نفت سپاهان با ۶۰ واحد و تاپیکو با ۴۷واحد  کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ا‌مروز بازار سهام د‌ر کنار غیبت بازارهای جهانی و همزمان با انتظار بر‌ا‌ی انتشار گزارش‌های عملکرد ۹ ماهه شرکت‌ها شاهد اقبال حقیقی‌ها بر‌ا‌ی جمع‌آوری سهام د‌ر گروه‌های مختلفی همچون فلزات اساسی و تک‌سهم‌های پتروشیمی بو‌د. فارغ از این، گروه بانک‌ها نیز همپا با بازارگردان‌های خود همچنان د‌ر محدوده سقف دامنه نوسان قیمتی تعدیل می‌شوند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

د‌ر تالار شیشه‌ای نیز ا‌مروز شنیده‌هایی از احتمال بر‌خی تغییرات مدیریتی د‌ر سازمان بورس شنیده شد که گفته می‌شو‌د دست کم تا دو هفته آ‌ینده جزئیات آن مشخص خواهد شد.

 

ارسال نظر