کدخبر: ۲۵۶۵

به گزارش اقتصادنگار به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه ۱۱دی ماه ۹۷ با افزایش ۴۳۵واحدی به رقم ۱۶۱هزار و ۸۴۰واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن نیز با افزایش ۲۱۸واحدی عدد ۲۷هزار و ۹۸۶واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۹ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۸۸۲واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های بانک پاسارگاد با ۴۳۶واحد و پتروشیمی جم با ۲۰۳واحد و گروه مپنا با ۱۱۸واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۱۵۲واحد،پالایش نفت بندر عباس با ۸۴واحد و ملی صنایع مس ایران با ۶۱واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از ۷۷۲میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳ میلیارد و ۷۳۲میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۸۹هزار و ۷۹۴نوبت داد و ستد بود.

براساس این گزارش،‌ امروز بازار سهام با تقویت حجم معاملات در گروه بانکها در حالی شاهد بازگشت آخرین نماد معاملاتی متوقف این گروه پس از گذشت دو سال به تابلوی معاملات بورس تهران بود که انتظار برای چشم‌انداز بهتر بانک‌ها به اقبال خریداران سهام در این گروه انجامیده است. 

این در حالی است که بازارگردان‌های گروه بانکها همچنان از محل منابع موجود بر بازارگردانی سهام اجماع دارند. 

 

ارسال نظر