کدخبر: ۲۵۸۴

به گزارش اقتصادنگار به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز شنبه ۱۴ دی ماه ۹۷ با افزایش ۲۰۸واحدی به رقم ۱۶۱هزار و ۱۰۷واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۳۰واحدی عدد ۲۷هزار و ۹۰۵واحد را به نمایش گذاشت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۳ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۸۷۱ واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان ۱۲۹واحد و پالایش نفت بندر عباس با ۱۱۹واحد و پالایش نفت تهران با ۹۷افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران با ۱۲۷واحد،پتروشیمی جم با ۱۱۱واحد و فولاد مبارکه با ۹۲واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از ۴۲۱ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و ۸۳۰میلیون  سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۴۲هزار و ۴۱۲نوبت داد و ستد بود.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام معاملاتی کم حجم اما متعادل را در اغلب نمادهای معاملاتی نظاره‌گر بود که در گروه پالایشی‌ها پس از تحمل یک دوره کوتاه اصلاح قیمتی شاهد تحرک بورس‌بازهای حقیقی در این گروه بود.

 

ارسال نظر