کدخبر: ۲۵۹۱

به گزارش اقتصادنگار به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران(تدپیکس) در پایان معاملات امروز یک شنبه ۱۶دی ماه ۹۷با افزایش ۱۶۸واحدی به رقم ۱۶۱هزار و ۲۷۵ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن نیز با افزایش ۱۸واحدی عدد ۲۷هزار و ۹۲۴واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۱۱ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۸۸۳ واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های بانک ملت با ۱۵۲واحد و بانک تجارت با ۷۹واحد و بانک صادرات با ۷۵افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران با ۱۰۰واحد،گروه مپنا با ۵۵واحد و معدنی و صنعتی چادر ملو با ۴۸واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از ۵۷۳ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۲ میلیارد و ۴۸۱ میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۶۵ هزار و ۲۰۴ نوبت داد و ستد بود.

براساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی معاملاتی کم‌حجم را در اغلب نمادهای معاملاتی نظاره‌گر بود که اقبال برای جمع‌آوری سهام گروه بانکها با توجه به انتظار برای تجدید ارزیابی دارایی‌ها و به سود نشستن نمادهای این گروه باعث شد تا با وجود عرضه تدریجی از سوی حقوقی‌ها، همچنان تقاضا برای جمع‌آوری سهام در این گروه توأم با صف‌نشینی خریداران روبه‌رو شود. 

 

ارسال نظر