کدخبر: ۲۶۷۶

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، نشریه فوربس نام ۴ کشور برتر برای خرید ملک در خارج از کشور را معرفی کرده است که هر چهار کشور در آمریکای لاتین قرار دارند. این چهار کشور عبارت‌اند از: برزیل واحد پول:رئال، کنترل ارزی:دارد، میزان تقویت دلار در برابر ارز محلی در سال گذشته: ۱۶/۵ درصد، میزان تقویت دلار در برابر ارز محلی از سال ۲۰۱۳:  بیش از ۹۰ درصد. طی سال های اخیر برزیل توانسته است خود را از یکی از فقیرترین کشورهای جهان به یک اقتصاد در حال ظهور تبدیل کند. آب و هوای برزیل دارای تنوع زیادی است و سواحل این کشور همه ساله میزبان گردشگران زیادی است.

اتباع هلندی و آلمانی زیادی به این کشور آمده‌اند تا در صنعت شکر، نارگیل و قهوه این کشور سرمایه‌گذاری کنند. کلمبیا واحد پول: پزو، کنترل ارزی: دارد، میزان تقویت دلار در برابر ارز محلی در سال گذشته:۱۶ درصد، میزان تقویت دلار در برابر ارز محلی از سال ۲۰۱۳:  ۸۱ درصد. سازمان "ای ای آر پی" این کشور را در سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از پنج مقصد برتر برای دوران بازنشستگی معرفی کرد. علی‌رغم کنترل های سختگیرانه بر خروج ارز و نظام اداری پیچیده، کلمبیا یکی از ارزان ترین کشورها برای خرید ملک در جهان است و از ۱۷ برنامه مختلف به متقاضیان خرید ملک که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند اقامت می‌دهد.

مکزیک واحد پول: پزو، کنترل ارزی: ندارد، میزان تقویت دلار در برابر ارز محلی در سال گذشته:۵.۵ درصد، میزان تقویت دلار در برابر ارز محلی از سال ۲۰۱۳:  ۵۸ درصد. مکزیک دارای بیشترین جمعیت مهاجر امریکایی در جهان است و حدود یک میلیون آمریکایی به این کشور مهاجرت کرده اند. ۵۰۰ هزار آمریکایی نیز اقدام به سرمایهگذاری در بازار املاک این کشور کرده‌اند. شیلی واحد پول: پزو. کنترل ارزی: ندارد، میزان تقویت دلار در برابر ارز محلی در سال گذشته:۷.۸ درصد، میزان تقویت دلار در برابر ارز محلی از سال ۲۰۱۳:  ۴۶ درصد. شیلی با زیرساخت های مدرن و سطح بالای استاندارد زندگی، یکی از جذاب‌ترین مقاصد برای دوران بازنشستگی است. این کشور با گذار از دوران خونین دیکتاتوری‌های دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی، اکنون کشوری آرام و با ثبات است. 

 

ارسال نظر