کدخبر: ۲۷۱۴

به گزارش اقتصادنگار به نقل از تسنیم (به نقل از راشاتودی)، گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری نشان می دهد ۲۰۱۸ با ۱/۴ میلیارد مسافرت در سراسر جهان سالی خوب برای گردشگری بود .

سازمان جهانی گردشگری انتظار این رقم را تا سال ۲۰۲۰ نداشت. یک دلیل این رونق ، رشد قوی‌تر اقتصاد، تسهیل صدور ویزا و حمل‌ونقل هوایی ارزان تر بود .
زوراب پولولیکاسویل، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری گفت:«رشد گردشگری در سال های اخیر تایید می کند که امروزه این بخش یکی از قدرتمندترین محرک های رشد و توسعه اقتصادی است» .
طبق این گزارش، گردشگری به خاورمیانه و آفریقا به بیش از ۶ درصد میانگین سالانه جهانی رسیده است.  گردشگری در خاورمیانه ۱۰ درصد و آفریقا ۷ درصد رشد داشته است. آسیا و اروپا هم ۶ درصد رشد داشته اند .
آمارها همچنین نشان داد قاره آمریکا با سه درصد افزایش همچنان پایین تر از میانگین جهانی قرار دارد. سفرهای بین المللی به داخل آمریکای مرکزی و حوزه کارائیب، هردو ۲ درصد رشد داشت. گردشگری به کارائیب به خاطر تاثیر طوفان‌های ایرما و ماریا در سپتامبر ۲۰۱۷ضربه سختی خورد .
پیش‌بینی سازمان جهانی گردشگری برای سال جاری مطابق با ۳ تا ۴ درصد روند رشد تاریخی گردشگری بین الملل است .
طبق این پیش‌بینی، بلاتکلیفی در مورد مسئله برگزیت، رکود اقتصادی، درگیری های ژئوپلیتیکی و تجاری بدین معناست که باید صبر کنیم و ببینیم مسافرت در ۲۰۱۹به کجا می رسد ولی قیمت ثابت سوخت، بهبود ارتباط های هوایی و نرخ بالای مسافرت خروجی در بازارهای نوظهور می تواند نشانه های مثبتی برای سال جاری میلادی باشد .

 

ارسال نظر