کدخبر: ۲۸۶۰

به گزارش اقتصادنگار به نقل از تسنیم، در دیماه امسال روند رشد قیمت مسکن کُند شد و در این ماه متوسط قیمت هر مترمربع در مناطق ۲۲ گانه پایتخت فقط ۱/۵ درصد افزایش یافت. در برخی مناطق نیز متوسط قیمت بین ۲ تا ۸ درصد کاهش یافت که این اتفاق برای اولین بار طی ۱۲ ماه منتهی به دیماه محسوب می شد.

بر اساس آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در بهمن امسال نسبت به ماه پیش از آن (دیماه ۹۷) بالغ بر ۲/۹ درصد افزایش یافته است. در بهمن امسال متوسط قیمت هر مترمربع به ۱۰ میلیون و ۶۶ هزار تومان رسید. در دیماه متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۹ میلیون و ۷۷۸ هزار تومان بود.

همچنین تعداد معاملات ثبت شده در بهمن ماه ۸۰۹۹ فقره بود که با رشد ۳۹ درصدی نسبت به ماه پیش از آن روبرو بوده است. در دیماه امسال ۵۸۰۰ فقره معامله در سامانه املاک و مستغلات ثبت شده بود.

متوسط قیمت مسکن (مترمربع) در منطقه یک طی بهمن ماه امسال ۲۱ میلیون و ۶۲۴ هزار تومان بود که در مقایسه با قیمت ۲۲ میلیون و ۹۷۴ هزار تومانی دیماه حدود 5 درصد کاهش را نشان می دهد. در سایر مناطق قیمت نسبت به دیماه افزایش یافته است. طبق روال همیشگی بانک مرکزی با چند روز تاخیر جدیدترین آمار وزارت راه و شهرسازی در رابطه با بازار مسکن را بازنشر می کند.

 

ارسال نظر