کدخبر: ۳۰۸۸

به گزارش ایسنا، سردار خلیل واعظی در نشست برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بوشهر افزود: ارزش این میزان کشفیات در مقایسه با سال گذشته ۱۴۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: در این مدت کشفیات سوخت قاچاق ۲۳۱ درصد، پرونده‌های قاچاق بالای پنج میلیارد ریال ۱۵ درصد و انهدام باندهای مجرمانه ۴۸ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق در استان بوشهر از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

واعظی خاطرنشان کرد: در این مدت پرونده‌های قاچاق سوخت ۲۳۱ درصد، پرونده‌های یک میلیارد ریالی ۷۰۰ درصد و پرونده‌های بالای پنج میلیارد ریال نیز ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر گفت: سال گذشته یک هزار و ۷۹۵ پرونده قاچاق کالا به شعبه‌های رسیدگی این اداره کل وارد و یک هزار و ۸۰۴ پرونده مختومه شد که این میزان نسبت به سال گذشته ۱۰۵ درصد افزایش داشته است.

زهرا افضلی نیا عنوان کرد: این پرونده‌ها به پرداخت ۶۱۴ میلیارد ریال جریمه محکوم شده اند و در بخش اجرای احکام نیز ۱۲۲ میلیارد ریال وصول شده است. محکومیت پرونده‌های بالای یک میلیارد ریال کالای قاچاق در سال گذشته ۲۷۳ پرونده بوده که از این تعداد ۲۶۸ پرونده مختومه شده است.

 

ارسال نظر