کدخبر: ۳۱۷۹

وزیر اقتصاد احتمال ورود رئیس جمهور به پرونده خودروهای در گمرک مانده را صفر ندانست

به گزارش اقتصادنگار به نقل از خانه ملت فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره خودروهای مانده در گمرک و تصمیمات لازم برای ساماندهی و تعیین و تکلیف آنها، گفت: این موضوع باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری شود چراکه گمرک مجری سیاست‌های تجاری است و اگر کالایی ثبت سفارش شده و از پایانه‌ها و بنادر عبور کرده باشد هیچ دلیلی ندارد برای ترخیص آن اقدام نشود بنابراین باید دید این خودروها از نظر تعیین منشا ارز و ثبت سفارش در چه مرحله ای هستند.

وزیر اقتصاد و داراریی در پاسخ به اینکه ممکن است آقای رییس جمهور به موضوع تعیین تکلیف خودروهای مانده در گمرک ورود کنند، افزود: دنیا، دنیای ممکن و متحمل است نمی‌توان احتمال آن را صفر کرد.

وی درباره انتشار اخباری مبنی بر احتمال موافقت رئیس جمهور با ترخیص خودروهای در گمرک مانده بدون ثبت سفارش و اینکه وزارت اقتصاد به رئیس جمهور پیشنهاد کرده خودروهایی هم که ثبت سفارش بانکی نشده‌اند، ترخیص شوند، توضیح داد: اطلاعاتی از این موضوع ندارم و این موضوع را نشنیدم. 

دژپسند همچنین به خانه ملت گفته است که واگذاری ها موضوعی نیست که توسط سازمان خصوصی سازی تعیین قیمت شود، قانونگذار روش قیمت‌گذاری در واگذاری ها را تعیین کرده است.

 

 

 


 

ارسال نظر