کدخبر: ۳۲۱۵

وزارت خارجه امارات انفجار در بندر شرقی این کشور را تایید کرد

 در حالی که صبح دیروز و پس از آنکه خبرگزاری لبنانی المیادین خبر انفجار در بندر فجیره امارات را منتشر کرد ابتدا مقامات این بندر خبر را تکذیب کردند در ادامه وزارت امور خارجه امارات تایید کرد که در فجیره انفجار رخ داده است. این بندر یکی از نقاطی است که کشورهای عربی و امریکا به امید دور زدن بخشی از تنگه هرمز، روی آن سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند. در ادامه وزیر انرژی عربستان به هدف قرار گرفتن ۲ نفتکش سعودی در نزدیکی بندر «الفجیره» امارات اذعان کرد.

 به گزارش اقتصادنگار وزارت خارجه امارات از هدف قرار گرفتن چهار کشتی تجاری در نزدیک آب‌های منطقه‌ای این کشور را خبر داد.وزارت خارجه امارات بیان کرد: چهار کشتی تجاری در معرض عملیات خرابکارانه قرار گرفته است. این حمله تلفات انسانی به دنبال نداشته است.

این در حالی است که قبلاً شبکه المیادین به نقل از منابعی در خلیج فارس از وقوع چند انفجار بندر «فجیره» در امارات متحده عربی خبر داده بود و به دنبال آن مقامات بندر فجیره اعلام کردند انفجاری رخ نداده و تردد در بندر به روال عادی در حال انجام است

.بر اساس این گزارش، علت دقیق وقوع این انفجارها هنوز از سوی مقامات ابوظبی اعلام نشده است.

شاهدان عینی پرواز هواپیماهای فرانسوی و آمریکایی بر فراز منطقه را تأیید کرده اند.

المیادین نوشته بود که تاکنون بین ۷ تا ۱۰ نفتکش دچار آتش سوزی شده اند.

شبکه المیادین اعلام کرده است که انفجارهای بندر فجیره طی بامداد روز یکشنبه به وقوع پیوسته است. بر اساس اعلام این شبکه انفجارها داخل بندر بوده و صدای آن به وضوح شنیده شده است.

فجیره بندری است که اماراتی‌ها مدعی هستند توان صادرات روزانه 1.5 میلیون بشکه نفت خام از آن وجود دارد.

 

 

 

ارسال نظر