کدخبر: ۳۲۶۷

بروجردی: نظر مجمع تشخیص ضمانت اجرایی شدن پالرمو و CFT است

به دنبال انتشار شایعاتی در خصوص مخالفت مجمع تشخیص مصلحت نظام با لوایح پالرمو و CFT امروز علاالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته است که موضع این مجمع برای اجرایی شدن این لوایح ضروری است و در واقع بدون این اعلام موضع رئیس جمهور نخواهد توانست لایح را اجرایی کند.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از خانه ملت عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه مجمع تشخیص باید درباره پالرمو و CFT اعلام موضع کند، گفت: اجرای لوایح پیش از اعلام موضع مجمع را نمی‌توان در قالب اختیارات ویژه رئیس‌جمهور تعریف کرد.

علاءالدین بروجردی در لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته ملی(پالرمو) و الحاق دولت ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم( CFT) را یادآور شد و گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام بنا بر قانون موظف است در مورد این دو لایحه به جهت اختلاف نظر مجلس و شورای نگهبان اعلام نظر کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این لوایح باید مسیر قانونی خود را طی کند و در نهایت خروجی از این مسیر اعلام شود بنابراین مجمع تشخیص نظام باید در مورد لوایح پالرمو و CFT اعلام موضع کند.

وی در ادامه یادآور شد: دولت یا شخص آقای رئیس‌جمهور هم پیش از تعیین تکلیف و اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام به لحاظ قانونی نمی‌تواند این لوایح را به مرحله اجرا درآورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: اجرای لوایح پیش از اعلام موضع مجمع تشخیص مصلحت نظام را نمی‌توان در قالب اختیارات ویژه رئیس‌جمهور تعریف کرد./

 

ارسال نظر