کدخبر: ۳۲۸۴

مطهری از نائب رئیسی مجلس بازماند

علی لاریجانی توانست با 155 رای به عنوان رئیس مجلس ابقا شود. آرای او نسبت به دور پیشین انتخابات هیات رییسه مجلس 8 رای افزایش یافته بود. از سوی دیگر علی مطهری این بار از نائب رئیسی مجلس بازماند تا مسعود پزشکیان عنوان نائب رئیسی را با 148 رای از آن خود کند. لاریجانی سال گذشته در هیات رییسه 147 رای آورده بود. همچنین آرای محمدرضا عارف نیز نسبت به سال گذشته با ریزش روبرو شد. عارف سال گذشته 123 رای و این بار 109 رای کسب کرد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از مهر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۵۵ رأی علی لاریجانی را به عنوان رئیس مجلس ابقا کردند.

در ادامه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی که صبح امروز (یکشنبه) با دستور کار انتخاب اعضای هیئت رئیسه آغاز شد، از مجموع ۲۷۴ رأی، علی لاریجانی با ۱۵۵ رأی به عنوان رئیس مجلس ابقاء شد.

همچنین محمدرضا عارف و محمدجواد ابطحی، دیگر کاندیداهای ریاست مجلس توانستند به ترتیب ۱۰۵ و ۹ رأی از نمایندگان مجلس کسب کنند.

پس از کسب رأی از نمایندگان مجلس، اظهار کرد: از اعتماد مجدد شما نمایندگان تشکر می‌کنم و امیدواریم مشکلات اقتصادی که پیش پای ملت ایران قرار گرفته است با حمایت نمایندگان رفع شود.

بر اساس این گزارش، از میان نامزدهای نایب رئیسی مجلس، مسعود پزشکیان و عبدالرضا مصری به ترتیب با ۱۴۸ و ۱۴۳ رأی به عنوان نواب رئیس اول و دوم انتخاب شدند.

پیش از این علی مطهری به مدت سه سال نایب رئیس دوم مجلس بود.

پس از انتخاب نواب رئیس، انتخاب کارپردازان در دستور کار قرار گرفت که بهروز نعمتی با ۱۶۵ رأی، محمد آشوری تازیانی با ۱۴۴ رأی و اسدالله عباسی با ۱۳۴ رأی به عنوان کارپردازان هیئت رئیسه اجلاسیه چهارم مجلس دهم شورای اسلامی انتخاب شدند.

همچنین محمد علی وکیلی، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی، علی اصغر یوسف نژاد علیرضا رحیمی، احمد امیرآبادی و اکبر رنجبرزاده نیز به عنوان دبیران هیئت رئیسه مجلس برگزیده شدند.

 

ارسال نظر