کدخبر: ۳۲۸۶

شهردار تهران در خصوص ماجرای برنج شهروند بازرس تعیین کرد

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران امروز در نشست خبری در مورد قائله برنج‌های فروشگاه شهروند توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا محسن هاشمی رفسنجانی امروز گفته است که در جلسه صبح امروز از شهردار تهران در خصوص موضوع برنج تقلبی و ناخالص سوال پرسیده شده و پیروز حناچی شهردار تهران گفته است که بازرسی را برای پیگیری این موضوع تعیین کرده است و گفته شده که فروشگاه "شهروند" درخواست این را داشته است که برنج‌ها را به آزمایشگاه بفرستند، اما نظر تعزیرات در این زمینه  منفی بوده و فروشگاه شهروند درخواست دارد که یک نهاد ثالث در این مورد نظر دهد.

سوی دیگر اما تعزیرات اعلام کرده است که برنج‌ها بدون کیفیت و ناخالص بوده و از آنجایی که یک مقام قضایی است، اجازه داده که برنج‌ها به جای کیلویی 25 هزار تومان، 10 کیلو هزار تومان فروخته شوند.

محسن هاشمی گفته است: شهروند این موضوع را قبول ندارد و عنوان کرده که نمونه برنج‌ها را برای آزمایش به آزمایشگاه می‌فرستد تا از واقعیت آگاه شوند.

پیشتر مرکز گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی اعلام کرده بود که در یکی از فروشگاه‌های "شهروند" مشخص شد دو برند "برنج چاپار" و "برنج هاشمی کریمی" مخلوطی از برنج پاکستانی و ایرانی، که ۷۰ درصد آن برنج پاکستانی و ۳۰ درصد برنج ایرانی است با نام برنج ایرانی فروخته شده است.

مدیر فروشگاه شهروند در توضیح به خبرنگاران گفته است که فروشگاه شهروند از تأمین‌کننده خود که 11 سال است با آن همکاری دارد، دو پارت برنج خریداری کرده که پارت اول برنج‌ها بر اساس نمونه‌گیری‌های انجام‌شده، مشکلی نداشت اما پارت دوم برنج‌ها بر اساس آزمایشات بخش کنترل کیفیت، کیفیت لازم را نداشت؛ بنابراین پس از اعلام بخش کیفیت و کنترل شهروند و پیش از حضور تعزیرات (31 اردیبهشت ماه)، مدیر کنترل کیفیت شهروند مکاتبه‌ای را در تاریخ 29 اردیبهشت ماه انجام داده و طی این نامه اعلام کرده  که برنج‌های واردشده به شهروند و تحویلی به این مجموعه در تاریخ‌های 19، 21 و 22 کیفیت لازم را نداشته و باید از سطح فروشگاه‌های شهروند جمع‌آوری شوند.

 

ارسال نظر