کدخبر: ۳۲۹۳

رئیس کمیته امداد از تعمیر 20 هزار خانه در سیل خبر داد

پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام اعلام کرده که حجم کمک‌های مردم در سیل امسال به این کمیته معادل 260 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از صدا و سیما  پرویز فتاح در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از نمایشگاه محصولات توانمند شده مدد جویان کمیته امداد افزود: در این سیل ۳۰ هزار خانواده زیر پوشش کمیته امداد آسیب دیدند که لوازم خانگی مورد نیازشان تأمین شد.

وی گفت: هم اکنون در حال تعمیر ۲۰ هزار خانه آسیب دیده در سیل هستیم که در دو تا سه ماه آینده این کار به اتمام خواهد رسید.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: روند ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی مدد جویان زیر پوشش کمیته امداد در مناطق سیل زده آغاز شده که این کار تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه با دستور رئیس جمهور به مناسبت ماه مبارک رمضان سبد کالایی به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی اختصاص یافت افزود: این کار ۴۷۰ میلیارد تومان هزینه داشت با این حال درخواست ما این است که هر سه ماه یکبار سبد کالایی به افراد زیر پوشش این دو نهاد اختصاص یابد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: سال گذشته خیرین ۳۲ درصد بیشتر از سال ۹۶ به کمیته امداد کمک کردند.

فتاح با اشاره به زلزله سال ۹۶ در کرمانشاه افزود: کمیته امداد ساخت ۵ هزار ۴۰۰ واحد مسکونی را متعهد شد که تاکنون ۵ هزار و ۲۰۰ واحد ساخته و تحویل شده و ۲۰۰ واحد شهری دیگر تا پایان شهریور تحویل خواهد شد.

 

 

ارسال نظر