کدخبر: ۳۲۹۷

محسن هاشمی گلایه کرد

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران امروز در جلسه این شورا دو موضوع را مطرح کرده است، یکی اینکه عدم ترخیص قطعات مترو ربطی به تحریم ندارد و دو اینکه صدا و سیما گاهی از شبکه‌های ماهواره بدتر می‌شود.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایرنا رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد که ترخیص قطعات مترو ربطی به تحریم ها ندارد و برخی مشکلات اعتباری و اسنادی در این امر موثر است.

محسن هاشمی روز سه شنبه در حاشیه یکصد و چهل و چهارمین جلسه شورای پنجم شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود:  دستگاه ها همیشه در خصوص ترخیص کالاها با گمرگ مشکل دارند چرا که باید تمام مدارک کامل باشد تا گمرک جنس را ترخیص کند.

وی ادامه داد: دستگاه ها معمولا مشکلات بودجه ای دارند و بدهی آنها به گمرک موجب کندی و زمان بر بودن ترخیص می شود.

هاشمی تصریح کرد: مشکل دیگر این است که اگر واگن را کامل وارد کنیم تنها ۵ درصد مالیات دارد اما وقتی قطعات به صورت جدا وارد می کنیم باید برای هر قطعه مالیات جداگانه بدهیم.

وی افزود: در زمان مسئولیتم بر مترو مصوبه ای از دولت گرفتیم که تمام قطعات با همان ۵ درصد ترخیص شود و این موضوع باید دوباره پیگیری شود.

هاشمی همچنین از دولت برای ترخیص قطعات مترو کمک خواست و گفت: ۸۵ درصد تاکنون ترخیص شده و ۱۵ درصد بقیه هم بستگی به جربزه مدیران دارد.

وی همچنین درخصوص تجمع کارکنان شرکت مترو نیز گفت: به من گفتند سوتفاهم و شبهه ای در مترو پیش آمد و برطرف می شود.

هاشمی رو به خبرنگار صدا و سیما که این سوال را پرسیده بود، تصریح کرد: بعضی وقت ها صدا و سیما از شبکه های ماهواره ای بدتر می شود و برای زدن رقیب جلوتر از این شبکه ها حرکت می کنند که نباید اینگونه باشد.

 

ارسال نظر