کدخبر: ۳۳۱۹

دولت قصد دارد اجازه استفاده از ویلاهای دولتی حاشیه‌ی دریای خزر را برای عموم مردم آزاد کند. این طرح از تابستان امسال عملیاتی می‌شود.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایرنا، استاندار مازندران گفت که به منظور بهره گیری بهتر از ساحل خزر راهکاری برای در اختیار گذاشتن ویلاهای دولتی حاشیه ساحل به مردم در دست تدوین است.

احمد حسین زادگان فزود: در حالی که اکنون تمام وقت از این ویلاها استفاده نمی شود، به دلیل استقبال مسافران، دسترسی مردم عادی به ساحل خزر دشوار شده است.

وی توضیح داد: پیشنهاد ما به دستگاههایی که در ساحل خزر در مازندران ویلا دارند، این بود که باید ویلاهای خود را در اختیار تمام مردم قرار دهند تا همه بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

نماینده عالی دولت در مازندران اظهار داشت: بزودی راهکاری که باید براساس آن ویلاهای دولتی حاشیه خزر در مازندران در اختیار عموم مردم قرار گیرد؛ پس از بررسی از سوی دستگاههای دارای ویلا، نهایی و ابلاغ خواهد شد.

حسین زادگان تاکید کرد که این موضوع را در تابستان سال جاری عملیاتی می کند تا دسترسی مسافران به ساحل آسان تر شود.

از ۳۳۸ کیلومتر ساحل خزر در مازندران حدود ۵۰ کیلومتر در اختیار ویلاهای خصوصی و دولتی قرار دارد.

طبق بررسی اولیه افزون بر ۷۰ دستگاه دولتی و غیر دولتی اعم از وزارتخانه، سازمان ها، نهادها و ارگان ها در ساحل مازندرانی دریای خزر ویلا دارند که تنها طی تابستان و تعطیلات عید در اختیار کارکنان این دستگاهها قرار می گیرد و در بیشتر فصول سال با وجود هزینه های گزاف نگهداری خالی است.

اگر چه در سنوات گذشته برخی سازمان ها و وزارتخانه های دارای ویلا این اماکن را به صورت اجاره ای در اختیار مردم قرار دادند، ولی این ویلاها بیشتر پس از تعطیلات تابستانی در اختیار مردم عادی قرار می گرفت.‌

 

ارسال نظر