کدخبر: ۳۳۳۷

عربستان رفتار نخست‌وزیر پاکستان در اجلاس همکاری اسلامی در مکه را چندش‌آور و بر خلاف پروتکل توصیف کرده است. ویدئویی منتشر شده که نشان می‌دهد عمران خان پس از بیان جملاتی در برخورد با ملک سلمان پادشاه عربستان، منتظر ادامه صحبت او نشده و صحنه را ترک می‌کند تا مترجم منظورش را برای پادشاه عربستان توضیح دهد. در پی این مسئله دیدار دو جانبه نخست وزیر پاکستان و پادشاه عربستان لغو شده است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از طلوع نیوز،  نحوه برخورد عمران خان، نخست وزیر پاکستان با پادشاه سعودی مسئله‌ساز شده است.  انتشار یک ویدئو کلیپ کوتاه از حضور عمران خان، نخست وزیر پاکستان در کنار پادشاه عربستان در شهر مکه با خشم مقامات سعودی روبرو شده است.

براساس تصاویر منتشر شده، عمران‌خان پس از ورود به محل نشست مکه و احوال‌پرسی با ملک سلمان، مترجم را برای ترجمه، با پادشاه عربستان تنها می‌گذارد و محل گفت‌وگو را ترک کرد.

از سوی دیگر برخی منابع از اعتراض دولت عربستان در بالاترین سطح نسبت به اقدام غیرمعمول نخست‌وزیر پاکستان خبر داده و رفتار عمران خان را نقض پروتکل تشریفاتی عنوان کرده‌اند.

سفر عمران خان، نخست وزیر پاکستان به عربستان با هدف شرکت در اجلاس سازمان همکاری‌های اسلامی صورت گرفته که به میزبانی پادشاه عربستان در شهر مکه برگزار شد.

 

ارسال نظر