کدخبر: ۳۳۴۸

نرخ دلار در ایران نسبت به زمان صدور حکم قطعی برای بابک زنجانی جهشی قابل توجه کرده است، نکته‌ای که کمتر مورد توجه قرار گرفته و امروز بیژن زنگنه وزیر نفت ایران در گفت و گو با خانه ملت با اشاره به آن گفته که بدهی 2 میلیارد دلاری بابک زنجانی امروز معادل 25 هزار میلیارد تومان شده که او بعید می‌داند زنجانی چنین پولی داشته باشد.

به گزارش اقتصادنگار زنگنه گفته است که طبق گزارش کارشناسی، اموالی که طی سال‌های گذشته ارزیابی شده حدود 2هزار میلیارد تومان می‌شود که البته مبلغ ارزیابی 600 میلیون دلار با نرخ دلار آن زمان بود، این اموال در اختیار وزارت نفت است اما متأسفانه فروش نرفته است هرچند می‌خواهیم آن‌ها را بفروشیم چراکه به پولش احتیاج داریم، باقیمانده طلب وزارت نفت به جز بهره آن بیش از 2 میلیارد دلار است و زنجانی باید این مبالغ را پرداخت کند، البته بعید می‌دانم چنین پولی نیز داشته باشد، پول دارد اما نه در این حد و اندازه، چراکه اکنون 2  میلیارد دلار می‌شود 25 هزار میلیارد تومان که به یقین زنجانی چنین پولی ندارد.

او در ادامه عنوان کرده است: به احتمال زیاد شرکایی در خارج وجود ندارند. البته کارگزارانی دارد ولی شریک معنا و مفهوم دیگری دارد. به نظرم این مسائل جنگ روانی است و می‌خواهد فشار بیاورد که اگر مثلاً در فلان بانک حساب باز کنید پول می‌دهند، البته بانکی که برای باز کردن حساب پیشنهاد داده 10 میلیون دلار سرمایه‌اش است و 200میلیون دلار بدهی دارد. آن هم در یک کشور بسیار کوچک، اما سوال این است چطور می‌توان در این بانک حساب باز کرد مانند اینکه بخواهی در کوزه کوچک ، یک دریاچه را جا بدهی. زنجانی حرف‌های عجیب و غریبی می‌زند.

 

 

 

ارسال نظر