کدخبر: ۳۳۵۳

استقلال و پرسپولیس در 2 سال اخیر سالانه هر کدام 40 میلیارد تومان در آمد داشته اند. در نتیجه در آمد هر دو باشگاه روی هم در دو فصل اخیر معادل 160 میلیارد تومان بوده است. این اعداد از این جهت مطرح شده‌اند که ماجرای واگذاری این دو باشگاه دوباره جدی شده است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از مهر بنا به اعلام مدیرکل امور باشگاه‎های وزارت ورزش، هر یک از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در دو سال گذشته رقمی بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان درآمدزایی داشته‌اند.

افشین داوری مدیر کل امور باشگاه‌های وزارت ورزش در مورد آخرین وضعیت پرسپولیس و استقلال برای واگذاری به بخش خصوصی توضیح داد و گفت: نسبت به گذشته و اقداماتی که انجام شده بود، هیچ اتفاق جدیدی رخ نداده است. در واقع وزارت ورزش اقداماتی که باید برای مهیا شدن شرایط واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال انجام می‌داد را به سرانجام رسانده است. از حالا به بعد باید سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس و تصمیم گیرندگان این دو سازمان پیگیر امور باشند.

طی دو فصل ۹۶ - ۹۵ و ۹۷ - ۹۶ درآمدزایی هر یک از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال سالانه بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان بوده است. البته در مورد رقم دقیق اختلاف نظرهایی میان اسپانسر و باشگاه‌ها وجود دارد اما به طور میانگین این رقم برای هر دو باشگاه وجود داشت.

 

ارسال نظر