کدخبر: ۳۳۷۴

رئیس سازمان برنامه و بودجه محمد باقر نوبخت گفته است اعتباری 300 میلیارد تومانی به پروژه آزادراه تهران-شمال اختصاص می‌دهند و انتظار دارند تا مرداد ماه مردم بتوانند از این مسیر که فاصله تهران تا شمال را 60 کیلومتر کم می‌کند استفاده کنند.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از آی آر آی بی، معاون رئیس جمهور از تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی به فاز اول آزادراه تهران - شمال خبر داد.

محمد باقر نوبخت در جریان بازدید از پروژه آزادراه تهران - شمال، از تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل فاز یک این پروژه خبر داد و گفت: پس از تخصیص اعتبار موردنظر، انتظار داریم طی ۲ ماه ، فاز یک این پروژه تکمیل و زیر بار ترافیک برود.

اکنون این بخش ۹۵.۳ درصد پیشرفت  دارد و پیشرفت مورد نیاز برای بهره برداری ، ۹۷ درصد است که در صورت تامین اعتبار زیر بار ترافیک می رود.

وی با اشاره به اینکه موظف هستیم وضعیت تردد مردم در جاده‌های شمالی را تسهیل کنیم افزود : شایسته نیست مردم، تعطیلات خود را در ترافیک سنگین مسیر شمال کشور صرف کنند.

رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه با تأکید بر اینکه پنجه در پنجه نظام سلطه قرار گرفته‌ایم و با برنامه‌ریزی دقیق ، درصدد به نمایش گذاشتن اراده ملی برای مقاومت هستیم، گفت: روند رشد و توسعه کشور توأم با مقابله با استکبار و باقدرت استمرار خواهد داشت.

نوبخت گفت : این تعهد را در خود ایجاد کرده ایم و امسال علاوه بر بهره‌برداری از قطعه اول آزادراه تهران - شمال، شاهد بهره‌برداری از ۳۰۰ کیلومتر آزادراه جدید در کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در راستای اجرا و تکمیل ۳ فاز دیگر این پروژه نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است، افزود: بنیاد مستضعفان نیز برای تکمیل فاز نخست این پروژه ،  ۳۰۰ میلیارد تومان اختصاص خواهد داد.

فاز یک آزادراه  تهران - شمال ۳۲ کیلومتر است که با بهره برداری از این طرح ،  ۶۰ کیلومتر از مسیر تهران شمال برای مسافران کاسته می شود .

ارسال نظر