کدخبر: ۳۳۸۷

روز دوم حضور نخست وزیر ژاپن در تهران

شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن پس از دیدار شامگاه چهارشنبه با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، امروز صبح به دیدار مقام معظم رهبری رفت. در این دیدار که جزئیات آن هنوز منتشر نشده است حسن روحانی رئیس جمهوری نیز حضور داشته است. 

به گزارش اقتصادنگار  به نقل از leader.ir نخست‌وزیر ژاپن، صبح امروز (پنج‌شنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

شینزو آبه بعداز دیدار با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفته است که ژاپن به عنوان دوست ایران از هر گونه افزایش تنش‌ در منطقه، نگران است.

وی ایران را کشور بزرگی در منطقه توصیف کرده و گفته است: جمهوری اسلامی ایران نقش بزرگی برای تحقق صلح و ثبات در منطقه ایفا می‌کند و از اهمیت بالایی برخوردار است.

او همچنین گفته است آن‌ها برای تداوم واردات نفت با امریکا مذاکرات جدی دارند.

آبه عنوان کرده است: آرزو داریم روابط اقتصادی با ایران و خرید نفت را حفظ کرده و گسترش دهیم و برای فراهم شدن زمینه این همکاری‌ها به تلاش خود ادامه خواهیم داد.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز در کنفرانس خبری پس از دیدار با آبه تاکید کرده است ایران هیچ جنگی را در منطقه شروع نمی‌کند حتی با امریکا، اما اگر جنگی علیه ایران ترتیب داده شود ایران پاسخی قاطع نشان خواهد داد.

 

ارسال نظر