کدخبر: ۳۳۸۸

منابع خبری از جمله خبرگزاری المیادین و منابع پاکستانی از مورد حمله قرار گرفتن دو نفتکش در دریای عمان گزارش دادند. هنوز مشخص نشده است نفتکش‌ها متعلق به کدام کشور بوده اما یکی از این دو نفتکش در حال غرق شدن است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از آی آر آی بی دو نفتکش غول پیکر حامل نفت خام در دریای عمان هدف حمله قرار گرفتند و براساس آخرین اخبار یکی از دو نفتکش در حال غرق شدن است.

شبکه المیادین به نقل از منابع محلی در عمان گزارش داد . منابع محلی در کشور عمان صبح امروز اعلام کردند: صدای مهیب دو انفجار پیاپی از داخل دریای عمان شنیده شده است

براساس بررسی های انجام شده، دو نفتکش مورد هدف قرار گرفته است .بر اساس اخبار تکمیلی این دو کشتی از نوع سوپرتانکر بوده و حامل نفت خام از خلیج فارس به کشوری  بوده است.

منابع محلی در کشور پاکستان نیز صدای انفجار را تایید کردند.

همچنین لحظاتی قبل دو نفتکش مورد نظر اعلام کردند مورد هدف قرار گرفته و از دولتهای حاشیه دریای عمان درخواست کمک کرده اند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این عملیات را برعهده نگرفته است.

یک گروه امنیت دریایی انگلیس درباره یک رویداد نامشخص در خلیج عمان هشدار داد و خواستار هوشیاری کامل همزمان با تنش ها بین ایران و آمریکا شد.

یکی از دو نفتکش هدف قرار گرفته در حال غرق شدن است

خبرگزاری یونیوز اعلام کرد داده هایی دریافت کرده است مبنی بر این که یکی از دو نفتکش هدف قرار گرفته در دریای عمان به زودی غرق می شود.

شبکه تلویزیونی المیادین در خبری فوری گزارش داد: پس از وقوع حادثه انفجار دو نفت کش در دریای عمان قیمت نفت خام برنت بیش از 2 دلار افزایش یافت.
 بلومبرگ نوشته است که کشتی که آتش گرفته است، پیش از آغاز حرکت خود، از ابوظبی نفت بارگیری کرده بود. 

 

 

 

ارسال نظر