کدخبر: ۳۴۲۷

آن طور که سخنگوی قوه قضاییه گفته است هنوز مشخص نیست دادگاه محمد علی نجفی شهردار اسبق تهران که به اتهام قتل همسرش میترا استاد در بازداشت است چه زمانی برگزار می‌شود. میترا استاد 7 خرداد ماه 1398 در خانه‌اش به قتل رسید و شامگاه همان روز اعلام شد که محمد علی نجفی به این قتل اعتراف کرده است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: برای رسیدگی به پرونده نجفی (شهردار پیشین تهران) هنوز تعیین وقت نشده است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در حاشیه مراسم تجدید میثاق مسئولان عالی قضائی با آرمان‌های امام راحل در جمع خبرنگاران، گفت: رسیدگی به پرونده نجفی هنوز تعیین وقت نشده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره رسیدگی به پرونده قتل علیرضا شیر محمدی گفت: ظرف ۴۸ ساعت به این پرونده قتل رسیدگی و به دادسرا فرستاده شد و باید بگوئیم رسیدگی به اتمام رسیده و کیفرخواست پرونده صادر و به دادگاه کیفری یک استان ارجاع شده است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: رسیدگی به این پرونده مانند سایر پرونده‌هایی که دارای بازتاب اجتماعی بوده است به صورت ویژه و فوق العاده رسیدگی خواهد شد و این پرونده در حداقل زمان مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

اسماعیلی با بیان اینکه زمان رسیدگی به پرونده نجفی هنوز تعیین نشده است، گفت: آنچه تعیین شده بود (۱۰ تیر)، مهلت ۱۰ روزه‌ای بود که دادگاه به وکلای اولیای‌دم و متهم داده بود تا پرونده و کیفرخواست را مطالعه کنند و اگر نقص و ایرادی دارند اعلام کنند و پس از طی این مرحله، در صورتی که نقصی وجود نداشته باشد، دادگاه زمان محاکمه را مشخص می‌کند.

سخنگوی قوه‌قضاییه در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا دادگاه تاکنون نقصی در پرونده اعلام کرده یا خیر گفت: تا الان هیأت قضائی هیچ نقصی درباره این پرونده اعلام نکرده است.

 

سخنگوی قوه قضائیه درباره در خواست نمایندگان در بازدید از زندان‌ها گفت: تا همین امروز نمایندگان متعددی از زندان‌های جمهوری اسلامی ایران بازدید داشتند و نمایندگان در استان‌ها و در تهران از زندان‌ها بازدید کردند. باید بگویم هم کمیسیون قضائی مجلس و هم نمایندگان کمیسیون امنیت مجلس از زندان‌های تهران بازدید داشتند و سایر تقاضای نمایندگان در ارتباط با بازدید از زندان‌ها هم مورد بررسی قرار خواهد گرفت و ان‌شاءالله زمینه بازدید فراهم خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره تخلف یکی از مدیران قوه قضائیه گفت: من مکرر اعلام کردم که قرار نیست که قبل از آنکه موضوعی به اثبات برسد اسمی از کسی برده شود.

وی ادامه داد: تغییراتی در قوه قضائیه انجام شده و جابجایی‌هایی در بعد از انتصاب ریاست جدید قوه قضائیه در زیر مجموعه این قوه رخ داده و اگر چنانچه در این ارتباط کسی مرتکب جرم و تخلف شده باشد حتماً تحت تعقیب قضائی قرار خواهد گرفت. فعلاً جرایم اثبات شده در موضوع مطروحه نداریم و اگر اسناد و مدارکی به دست آمد، مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

 

ارسال نظر