کدخبر: ۳۴۴۲

 از امروز هر ایرانی دارای یک پرونده سلامت الکترونیک خواهد بود که سوابق سلامتش از تولد را ثبت کرده است. به این ترتیب اگر به هر مرکز درمانی مراجعه کنید با ارائه کد ملی پرونده سلامت شما در اختیار پزشکتان قرار می‌گیرد.

سامانه پرونده الکترونیک سلامت صبح امروز با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از صدا و سیما،با راه اندازی این سامانه از امروز برای هر یک از شهروندان در کشور یک پرونده مستقل تشکیل می‌شود تا همه اطلاعات سلامت فرد از زمان تولد به ثبت برسد و بدنبال آن خدماتی که به شهروندان ارائه می‌شود، از کیفیت مطلوب تری برخوردار شود.

سامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایران با هدف یکپارچه‌سازی اطلاعات سلامت شهروندان در سطح کشور راه اندازی شده است و هر شهروند ایرانی در هر نقطه‌ای از کشور که به مراکز درمانی مراجعه کند، با ارائه شماره ملی خود می‌تواند خدمات بهداشتی و درمانی مناسب دریافت کند.

پرونده الکترونیک سلامت تنها برای ثبت اطلاعات سلامت و بیماری نیست بلکه ابزاری است برای پیشگویی خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز هر فرد، به این ترتیب با ورود کد ملی به سامانه، به صورت خودکار اطلاعات شناسنامه‌ای فرد از ثبت احوال خوانده می‌شود و سامانه تعیین می‌کند چه خدماتی باید به فرد مورد نظر ارایه شود.

یکی از ویژگی‌های پرونده الکترونیک سلامت آن است که ساختار شبکه بهداشت و درمان را به روز نشان می‌دهد مثلا به طور دقیق اکنون می‌دانیم که در کدام نقاط کشور چه تعداد خانه بهداشت و مرکز جامع خدمات سلامت واحد‌های شبانه روزی داریم و هر کدام چقدر و با چه کیفیت و چه پرسنلی کار می‌کنند و می‌توانیم عملکرد کارکنان و خدمات ارایه شده به مردم را رصد کنیم.

 

ارسال نظر