کدخبر: ۳۵۰۱

دو زمین لرزه قوی که در ۲۰ سال گذشته در کالیفرنیای جنوبی بی‌سابقه بوده در این منطقه به وقوع پیوسته است.​

 

به گزارش اقتصادنگار به نقل از تسنیم، بعد از زمین‌لرزه قدرتمند 6.4 ریشتری در کالیفرنیای جنوبی که روز پنجشنبه اتفاق افتاد، زمین‌لرزه‌ای به قدرت 7.1 ریشتر هم جمعه این منطقه در آمریکا را لرزاند. کارشناسان هشدار داده‌اند زلزله در این منطقه ممکن است سال‌ها تداوم داشته باشد.

کانون زمین‌لرزه 7.1 ریشتری 11 مایلی شهرک «ریجی‌کرست» در منطقه «کرن» و بسیار نزدیک به کانون زمین‌لرزه‌ای بود که روز پنجشنبه احساس شد. این دو زمین‌لرزه از لحاظ قدرت در 20 سال اخیر در این منطقه بی‌سابقه بوده‌اند. زلزله روز جمعه از لحاظ مدت دوام طولانی‌تر از زلزله روز قبل بوده و نزدیک به یک دقیقه به طول انجامیده است.

مسئولان اداره آتش‌نشانی در منطقه کرن گزارش‌هایی از زخمی شدن چندین نفر و آتش گرفتن سازه‌ها ارائه کرده‌اند. سی‌ان‌ان گزارش داده زلزله روز جمعه باعث ایجاد ترک در ساختمان‌های منطقه شده و باعث سرازیر شدن ساکنان وحشت‌زده به سمت خیابان‌ها شده است.

 

رسانه دولتی بی‌بی‌سی گزارش داده کانون زمین‌لرزه درمنطقه‌ای غیرمسکونی واقع شده و به همین دلیل تلفات جانی به همراه نداشته است اما باعث آتش سوزی در تعدادی ساختمان در مناطق جنوبی ایالت شده است.

 

در منطقه کرن وضعیت اضطراری اعلام شده و طبق گزارش سی‌ان‌ان تقریباً 2000 نفر برق ندارند. اداره آتش‌نشانی لس‌آنجلس از آسیب به شبکه برق‌رسانی در برخی مناطق خبر داده است.

مقام‌ها احتمال وقوع زمین‌‌لرزه‌های بیشتر را منتفی ندانسته‌اند. فرماندار کالیفرنیا با بیان اینکه وضعیت اضطراری را فعال کرده خواستار دریافت کمک‌های فدرال شده است.

شهروندان تصاویری از فروشگاه‌های به هم ریخته شده در اثر زلزله را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

 

 

 

ارسال نظر