کدخبر: ۳۵۰۵

معاون وزیر امور خارجه و عضو تیم مذاکره کننده هسته ای در حال قرائت تازه ترین مواضع ایران در خصوص برجام است. امروز مهلت ۶۰ روزه ایران به طرفین برجام تمام شده و ایران طبق اظهارات پیشینش گام دوم را برخواهد داشت. در این اظهارات تاکید شده است قصد ایران حفظ برجام است اما ممکن است رفتار طرفین دیگر منجر به خاتمه حضور ایران در برجام شود.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا معاون وزیر امور خارجه گفت: امروز در پایان 60 روز اول هستیم و چون خواسته‌های ما محقق نشده گام دوم را برمی‌داریم.

سید عباس عراقچی در نشست مشترک با ربیعی و کمالوندی برای اعلام آغاز اجرای گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران گفت: در گام دوم نسبت به تعهد خود در میزان درصد و غلظت غنی سازی اعلام عدم پایبندی می‌کنیم.

وی گفت: امروز نامه‌ای را آقای ظریف به خانم موگرینی می‌نویسند و این نامه تهیه شده و موارد را به طور جزئی بیان می‌کنیم.

عراقچی گفت: روند کاهش تعهدات در راستای حفظ برجام است نه از بین بردن آن. ممکن است به خاتمه حضور ما در برجام منجر شود اما در این مقطع 60 روزه به شکلی فرصت‌هاست که می‌تواند طرف‌های مقابل از آن استفاده کنند.

وی افزود: معتقدیم برجام سند معتبر و مهمی است و خواهان ادامه آن هستیم اما خواسته‌های ما از این سند هم باید محقق شود و چون این اتفاق نیفتاده ما در تعهدات مان تجدید نظر می‌کنیم.

 

ارسال نظر