کدخبر: ۳۵۱۱

از این به بعد اگر کمتر از الگوی مصرف برق مصرف کنید برایتان رایگان حساب می شود. این خبر را سخنگوی صنعت برق داده است.

به گزارش اقتصادنگار مصطفی مشهدی رجبی  سخنگوی صنعت برق به خبرگزاری صدا و سیما گفته است که: مشترکان پرمصرفی که امسال میزان مصرف خود را به کمتر از الگوی مصرف کاهش دهند، می‌توانند به حدی از وزارت نیرو بستانکار شوند که تعرفه برق آن‌ها رایگان شود.

وی گفت: اگر مشترکی کم مصرف کند وزارت نیرو به صورت خودکار میزان برق کمتر مصرف شده را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن مشترک محاسبه خواهد کرد و آن را در تعرفه برق ضرب و عدد به دست آمده را برای دوره‌های بعدی صدور قبض مشترک منظور می‌کند؛ بنابراین مشترکان پرمصرف اگر زیر الگوی مصرف برق مصرف کنند، می‌توانند رقم بستانکاری خود را به حدی برسانند که تعرفه برق آن‌ها رایگان شود.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به تعیین افزایش تعرفه شانزده درصدی برای مشترکان پرمصرف گفت: این عدد قابل ملاحظه‌ای برای صنعت برق نیست، اما می‌تواند مشترکان را به کاهش مصرف برق ترغیب کند.

وی بیشترین مصرف برق کشور را در تابستان امسال ۵۶ هزار مگاوات دانست و افزود: طبق پیش بینی هواشناسی مردادماه امسال ۱ تا ۱ و نیم درجه نسبت به درجه نرمال گرمتر خواهد شد که با توجه به این پیش بینی مصرف برق کشور به ۵۸ هزار مگاوات خواهد رسید.

وی ادامه داد: الگوی مصرف در مناطق عادی در تابستان ۳۰۰ کیلو وات ساعت و در مناطق گرمسیری ۳ هزار کیلووات ساعت است که با رعایت نکات بسیار ساده می‌توان این الگوی مصرف را حفظ کرد.

 

ارسال نظر