کدخبر: ۳۵۲۷

آذری جهرمی بالاخره دعوت پیروز حناچی را جواب داد و پا به رکاب شد. حناچی چند بار از اعضای هیات دولت به ویژه جهرمی که جوان‌ترین وزیر است خواسته بود به پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو بپیوندند؛ جهرمی امروز با دوچرخه همراه حناچی شد تا از چند ایستگاه دوچرخه اشتراکی در خیابان ستارخان بهره‌برداری کنند. ساکنان این خیابان مهم و پرتردد به تاثیر این ایستگاه‌ها بر کاهش بار ترافیکی این خیابان بسیار امیدوار هستند.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایرنا با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح سه‌شنبه ۱۱ ایستگاه با ۱۹۰ دوچرخه هوشمند اشتراکی در محدوده خیابان ستارخان منطقه ۲ پایتخت بهره‌برداری شد.

این مراسم افتتاح با دوچرخه سواری مسافتی توسط این دو مقام مسئول همراه بود؛ حناچی از زمان فعالیت به عنوان شهردار تهران به پویش سه‌شنبه های بدون خودرو پیوسته و هرهفته در این روز با استفاده از دوچرخه یا دیگر وسایل حمل و نقل عمومی در پایتخت تردد می‌کند.

شهردار منطقه ۲ تهران گفت که این افتتاحیه شامل فاز دوم سرویس دوچرخه‌های اشتراکی هوشمند در این محدوده است.

رسول کشت‌پور در حاشیه این مراسم توضیح داد: با توجه به تقاضای بالای شهروندان ساکن در محدوده ستارخان به استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی، معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲ نسبت به جانمایی ۱۱ ایستگاه حد فاصل فلکه دوم صادقیه در امتداد خیابان ستارخان به سمت شرق تا میدان توحید و قراردادن ۱۹۰ دوچرخه در این ایستگاه‌ها اقدام کرد.

در پایان این مراسم افتتاحیه حناچی و جوان‌ترین وزیر دولت پابه رکاب شدند و از میدان توحید تا پارک لاله در خیابان کارگر شمالی دوچرخه سواری کردند.

پس از آن آذری جهرمی به همراه معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران به سمت میدان امام خمینی (ره) با دوچرخه حرکت کردند و شهردار تهران نیز برای بازدید از مراحل فعالیت های عمرانی برداشتن پل گیشا به این محل حرکت کرد.

پیروز حناچی ۱۱ تیرماه از آذری جهرمی دعوت کرده بود که به پویش دوچرخه سواری بپیوندد.

سامانه دوچرخه های اشتراکی هوشمند با عنوان «بیدود» از سال گذشته در پایتخت راه اندازی شد و علاقه مندان پس از دانلود نرم افزار مذکور از طریق نشانی bdood.ir می توانند از آن استفاده کنند.

 

ارسال نظر