کدخبر: ۳۵۶۷

همه اخبارى که چند روز اخیر منتشر مى‌شوند حاکى از این هستند که بازار تلفن همراه با افزایش عرضه روبرو است که قیمت‌ها را کاهش خواهد داد، در نتیجه اگر به گوشى تلفن همراه نیاز دارید مدتى دست نگه دارید. 

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایرنا،   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اعلام کرد:‌ روند ثبت سفارش و واردات انواع گوشی‌های تلفن همراه رو به بهبود است و به تبع آن قیمت‌ها نیز روند نزولی دارد.

یدالله صادقی افزود: تغییرات قیمت لوازم خانگی و تلفن همراه نسبت به میزان وابستگی به ارز و تغییرات آن و همچنین هزینه‌های تولید متغیر است اما اکنون بازار به سمت آرامش و حتی روند نزولی قیمت‌ها پیش می‌رود و پیش بینی قطعی بازار و قیمت‌ها امکان پذیر نیست.

وی افزود: ارز ۴۲ هزار ریالی به لوازم خانگی و موبایل تخصیص داده نمی‌شود و مواد اولیه و قطعات مورد نیاز برای تولید لوازم خانگی از طریق سامانه نیما تأمین ارز می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه واردات لوازم خانگی که نمونه ایرانی آن در کشور ساخته شده ممنوع است، تصریح کرد: موبایل هم به صورت ساخته شده و با ارز نیما یا ارز متقاضی وارد می‌شود که پس از احتساب سود قانونی در سامانه IR.۱۲۴ ثبت و به مصرف کنندگان در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود.

صادقی گفت: معاونت بازرسی و نظارت سازمان صمت و بازرسی اتاق اصناف به طور فعال از تمامی واحدهای اقتصادی اعم از دولتی، تعاونی و خصوصی بازرسی به عمل می‌آورد و با متخلفان شناسایی شده طبق مقررات برخورد می‌کند.

 

ارسال نظر