کدخبر: ۳۶۱۸

در حالی که با پایان یافتن دادرسی محمد علی نجفی به اتهام قتل میترا استاد او اکنون در انتظار صدور حکمش به سر می‌برد روزنامه مستقل، امروز به نقل از محمود علیزاده طباطبایی که تا جلسه دوم دادگاه نجفی وکالت او را برعهده داشت و بعدا عزل شد مسائلی را در مورد انتخاب شدن محمد علی نجفی به عنوان شهردار تهران در سال 1396 مطرح کرد.

به گزارش اقتصادنگار در این مطلب نوشته شده است که در جریان گزینش لیست شورای پنجم عملکرد اصلاح‌طلبان در چینش لیست شورا به مراتب از رفتار شورای نگهبان بدتر بوده است.

نجفی گفته است شایسته‌سالاری را کنار گذاشتند و به انتخاب سربازان حرف‌گوش کن حزبی اکتفا کردند. خب چنین ترکیبی که با رای مردم تهران به عنوان شورای اصلاح‌طلب برگزیده شدند اصلا نتوانستند در انتخاب شهردار مناسب و قوی برای تهران عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

طبیعی است فارغ از گرایش‌های حزبی بگویم برای تصدی شهرداری تهران محسن هاشمی بر محمد علی نجفی ترجیح داشت. اما تفکری که خارج از شورا بر شورای پنج تسلط داشت راه را بر محسن هاشمی بستند.

او در ادامه عنوان کرده است که نجفی با توجه به مختصات مدیریتی‌اش اصلا گزینه مناسبی برای شهرداری نبود اما متاسفانه اصرار اتحادی‌ها باعث شد که نجفی بر این مهلکه قدم گذاشت. اگر نجفی تسلیم وسوسه‌ی آقایان نمی‌شد اکنون در چنین دامی گرفتار نشده بود.

علیزاده طباطبایی گفته است: برخی از اصلاح‌طلبان سرشناس نجفی را برای این پست علم کردند تا محسن هاشمی شهردار نشود. ماجرای تراژیک نجفی ریشه در تصمیم غلط دوستان اتحادی دارد که چنین معضلی را برای اصلاح‌طلبان، شهرداری و نجفی درست کردند زیرا کارشناسان امنیتی به انتخاب نجفی به عنوان شهردار تهران حساسیت داشتند و هشداری به شورا در این باره داده بودند.

 

 

ارسال نظر