کدخبر: ۳۶۲۳

در حالی که در روزهای اخیر با وجود روند نزولی دلار در ایران به دلیل تقویت اونس جهانی قیمت طلا با شیب کمتری کاهش یافته بود امروز قیمت اونس جهانی نیز افت کرد. 

به گزارش اقتصادنگار به نقل از فارس با تقویت دلار به دنبال توافق تمدید محدودیت بدهی در آمریکا و تقویت دلار، قیمت طلا در بازارهای جهانی به 1423.58 دلار در هر اونس رسید

 

به گزارش رویترز، با تقویت دلار به دنبال توافق تمدید محدودیت بدهی در آمریکا و تقویت دلار، قیمت طلا در بازارهای جهانی به کمترین رقم یک هفته گذشته رسید.

دونالد ترامپ و رهبران کنگره روز دوشنبه بر سر تمدید دو ساله محدودیت بدهی و هزینه‌های فدرال برای جلوگیری از نکول دولت در سال جاری موافقت کردند اما بر کسری بودجه بزرگ‌ترین اقتصاد جهان افزود و سبب تقویت ارزش دلار شد.

هر اونس طلا با 1.30 دلار کاهش 1423.58 دلار فروخته شد. قیمت‌ها در ساعات اولیه معاملات تا 1413.80 دلار کاهش یافت که آخرین بار در 17 جولای ثبت شده بود.

راس نورمن، تحلیلگر بازار گفت: «ما تاحدی شاهد تقویت دلار بودیم.تعجب‌انگیز نیست که اندکی برداشت سود وجود داشته باشد. »

دلار در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی  0.3 درصد افزایش یافت و به 97.56 واحد رسید که بالاترین میزان از 9 جولای به شمار می‌رود. این امر طلا را برای مالکان دیگر ارزها گران‌تر می‌سازد.

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان روز دوشنبه 0.6 درصد افزایش یافت.

 

ارسال نظر