کدخبر: ۳۶۲۸

در ابتکاری جالب مسئولان متروی مشهد دستگاه‌هایی را در ایستگاه فلسطین این شهر نصب کرده‌اند که شما با انجام حرکاتی ورزشی جلوی آن، بلیط رایگان دریافت می‌کنید.  

به گزارش اقتصادنگار به نقل از شهرآرا طبق اعلام مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد «پایگاه هوشمند تندرستی» طرحی است که هم اکنون به صورت پایلوت در ایستگاه فلسطین خط یک مترو پیاده سازی شده و در 2 هفته گذشته حدود 500 بلیت تک سفره به ارزش 1200 تومان به مسافران هدیه داده شده است. بر این اساس تا امروز از طریق این دستگاه 600 هزار تومان هدیه به شهروندان مشهدی داده شده است.
وحید مبین مقدم گفت: این طرح با بهره گیری از دانش نرم افزاری و استفاده از تجهیزات سخت افزاری، مسافران را به انجام فعالیت و تحرکات بدنی دعوت می کند. این پروژه قطارشهری مشهد به سفارش سازمان فاوا شهرداری مشهد و از سوی شرکت دانش بنیان «منشور فناوری فردا»، عضو پارک علم و فناوری خراسان، طراحی و پیاده سازی شده است. طبق اعلام او در این دستگاه با استفاده از حسگرهای تشخیص حرکات بدن و هسته نرم افزاری، فعالیت های جسمی مخاطبان پردازش و آنالیز می شود. 
بر این اساس در این طرح، مسافران قطارشهری در فاصله حدود یک ونیم متری و رو به روی دستگاه می ایستند و با بلند کردن دست خود، حسگرهای تشخیص بدن دستگاه، اندام کاربر را شناسایی می کند. اکنون نحوه انجام 6 حرکت ورزشی شامل حرکت های «اسکات»، «پرش درجا» و «خم کردن کمر به 4 طرف» به صورت ویدئویی آموزش داده می شود و کاربر باید در 90 ثانیه مجموع این حرکات ورزشی را انجام دهد. پس از پایان، بلیت تک سفره قطارشهری به مسافران هدیه داده می شود. 

 

ارسال نظر