کدخبر: ۳۶۳۱

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت که بیشترین میزان مشارکت نسبت به جمعیت در منطقه 19 رقم خورد.

 به گزارش اقتصادنگار به نقل از شهرنوشت، محمدرضا جوادی یگانه در نشست خبری ستاد انتخابات پنجمین دوره انجمن های شورایاری محلات شهر تهران ضمن تشکر از خبرنگاران جهت پوشش رسانه ای انتخابات گفت: روند انتخابات خیلی سریع اجرا شد؛ از ۲۵ خرداد که آیین نامه برگزاری انتخابات ابلاغ شد یک ماه و ده روز گذشته است.

وی افزود: نیروی انتظامی، ثبت احوال، آموزش و پروش، فرمانداری تهران، ری و شمیرانات، استانداری تهران، سپاه تهران بزرگ و تمامی کارکنان شهرداری تهران به ما برای برگزاری انتخابات کمک کردند. همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سخنگوی دولت، مدیر کل انفورماتیک وزارت کشور و ... در روز برگزاری انتخابات و برخی از ابتدای امر برای برگزاری این انتخابات کمک کردند.

جوادی یگانه با اشاره به اینکه در شهرداری ۱۱ کمیته برای برگزاری انتخابات تشکیل شد، عنوان کرد: در شهرداری هیات اجرایی مرکزی و مناطق و در شورای شهر هیئت نظارت مرکزی و مناطق در برگزاری این انتخابات کمک کردند. همچنین بسیج شهرداری تهران همکاری فراوانی در این انتخابات داشت.

وی با اشاره به اینکه شهرداری نهاد متولی برگزاری انتخابات نیست، گفت: تمام مراحل برگزاری این انتخابات به صورت الکترونیک انجام شد.

جوادی یگانه با تاکید براینکه هزار و 631 شعبه اخذ رای داشتیم، افزود: ۳۵۲ حوزه انتخابی داشتیم و از این تعداد آرای هزار و 458 شعبه صورت جلسه شده است که اطلاعات آن را در اختیار شورای شهر تهران می گذاریم. 

وی ادامه داد: وظیفه اولیه اعلام نتایج با هیئت مرکزی نظارت و شورای شهر است. اگر کاندیداها نسبت به آرا اعتراضی دارند، می توانند از ۶ تا ۹ مرداد شکایت خود را به هیئت نظارت منطقه اعلام کنند. 

جوادی یگانه گفت: چون تعداد آرای برخی از محلات به هم نزدیک است، اگر آرا مشابه باشد، طبق آیین نامه کسی که مدرک تحصیلی بالاتری دارد، انتخاب می شود. همچنین طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران ثبت نام براساس خود اظهاری انجام شد. داوطلبین در ثبت نام اولیه باید کپی مدارک را ارائه می دادند. ولی اکنون باید مدارک اصلی را ارائه کنند و اگر نتوانند، مستعفی اعلام‌ می شوند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی‌شهرداری تهران تصریح کرد: در یک محله مشکل راه اندازی صندوق داشتیم که رفع شد. برگزاری مکانیزه انتخابات کمک کرد در لحظه مشکلات و اتفاقات را متوجه شویم. با وجود اینکه انتخابات الکترونیک برای اولین بار در کلانشهر تهران برگزار شد، این امر بسیار دقیق و منظم صورت گرفت.

وی عنوان کرد: بیشترین میزان مشارکت مناطق و محلات نسبت به جمعیت، در منطقه ۱۹ با 14 درصد، منطقه ۱۲ با ۱۰ درصد و منطقه 18 با 8.66 درصد اتفاق افتاد.

جوادی یگانه افزود: تجربه نشان می دهد میزان مشارکت با تعلق محله ای ارتباط مستقیم دارد. در دو ساعت آخر میزان رای دهی پایین آمد. نتایج این انتخابات فرصت خوبی برای تحلیل آرا است چراکه آرای دقیقی داریم و می توانیم با تمام اطلاعات محله مقایسه کنیم.

 

 

ارسال نظر