کدخبر: ۳۶۴۱

تیم والیبال جوانان ایران با شکست 3 بر 2 ایتالیا توانست برای نخستین بار در تاریخ به عنوان قهرمانی جهان دست پیدا کند.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از "ورزش سه"، تیم جوانان والیبال ایران شامگاه شنبه برای نخستین بار بر بام جهان ایستاد.

جوانان والیبال ایران در فینال مسابقات جهانی 2019 به میزبانی منامه بحرین مقابل ایتالیا ایستادند و توانستند با یک نمایش بی نظیر 3 بر 2 از سد حریف خود عبور کنند و به طلای زرین این مسابقات دست پیدا کنند.

 

شاگردان بهروز عطایی با اینکه در طول مسیر خود برای راهیابی به فینال 2 شکست را مقابل ایتالیا و روسیه متحمل شده بودند، اما برد 3 بر صفر و شگفت انگیز آنها برابر برزیل نشان داد که می توانند دست به کارهای بزرگتری هم در اولین فینال تاریخ جوانان والیبال ایران بزنند.

ست اول با برد لاجوردی پوشان آن هم با نتیجه 25 بر 17 همراه بود. این اتفاق باعث نشد تا پسران بلندقامت ایران روحیه خود را برابر شاگردان مونیکا، مربی زن ایتالیا که از مشورت های خولیو ولاسکو هم برخوردار بود، از دست بدهند.

ست دوم با نتیجه ای مشابه به پایان رسید، اما این بار امیرحسین اسفندیار و یارانش بودند که توانستند ایتالیایی ها را با عملکرد درخشان از پای درآورند.

 

 

روند فوق العاده جوانان والیبال ایران ادامه داشت تا اینکه در ست سوم، آنها عقب افتادگی 4 امتیازی خود را جبران کرده و با فداکاری در زمین برای یکدیگر در نهایت 25 بر 23 به برتری رسیدند و در آستانه قهرمانی قرار گرفتند.

 

ست چهارم هم با وجود نبرد پایاپای 2 تیم تا امتیازات پایانی با برد جوانان ایتالیایی همراه بود تا سرنوشت این بازی جذاب و تماشایی در ست پنجم مشخص شود.

 

با اینکه همین چند هفته قبل بود تیم بزرگسالان ایران در ست پنجم قافیه را به برزیل باخت و از دور نهایی لیگ ملت ها کنار رفت، اما شاگردان بهروز عطایی کاملا درخشان در زمین ظاهر شدند و برتری خود را به حریف دیکته کردند. سرویس های فوق العاده اسفندیار و شریفی، اسپک های مطمئن یلی و دریافت های فوق العاده حضرت پور مثل ست های قبل تکرار شد تا اینکه ایران با نتیجه 15 بر 12 این بازی را به سود خود تمام کرد.

 

ارسال نظر