کدخبر: ۳۶۶۵

همزمان با اینکه نخستین نشانه‌ها از افت قیمت در معاملات مسکن مشاهده شده است رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی کم‌سابقه گفته که از عملکرد دولت در بازار مسکن رضایت ندارد و ممکن است به این ترتیب پیشنهاد شکایت از دولت به قوه قضاییه به خاطر مسکن را مطرح کند.

به گزارش اقتصادنگار خبرگزاری مهر سوالاتی را از این نماینده مطرح کرده و او در جواب عملکرد دولت را در کنترل بازار مسکن زیر سوال برده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی قیمت مسکن گفت: قیمت مسکن بیش از ۷۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: قرار بود بانک ها به انبوه سازان و تولیدکنندگان مسکن وام بدهند اما هنوز بانک ها در این موضوع ورود نکرده اند و حمایت آنها از تولیدکنندگان مسکن پررنگ نیست.

در حالی که بازار مسکن پیچیدگی‌های فراوانی دارد این نماینده مجلس گفته است که  دولت می تواند قیمت مسکن را «به راحتی» کنترل و کاهش دهد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر دولت عملکرد قابل قبولی در این زمینه  نداشته باشد از اهرم نظارتی ماده ۲۳۴ در خصوص شکایت از عملکرد دولت به قوه قضائیه استفاده خواهیم کرد.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر